جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ فروردین ۱۳۹۹

افتتاح 150 پروژه راه‌سازی هفته دولت در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح 150 پروژه راه‌سازی هفته دولت در مازندران

افتتاح 150 پروژه راه‌سازی هفته دولت در مازندران گفت: این اداره‌کل در راستای اهداف خود در سال‌جاری و هفته دولت، 150پروژه راه و شهرسازی را با هزینه‌ 2 هزار و 886 میلیارد ریال افتتاح می‌کند.

افتتاح 150 پروژه راه‌سازی هفته دولت در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی اداره‌کل راه و شهرسازی مازندران، حیدر نوروزی اظهار کرد: هفته دولت مهم‌ترین مناسبت تقویمی دستگاه‌های اجرایی و زمان گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و 15 هزار شهید دولت است.

وی افزود: این اداره‌کل با افتتاح 83 پروژه راه روستایی با هزینه 210 میلیارد ریال و همچنین 12 پروژه در زمینه راه‌سازی با هزینه یک‌هزار و 965 میلیارد ریال و 52 پروژه راهداری با هزینه 707 میلیارد ریال در حوزه راه سهمی کوچک در گرامیداشت این هفته دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران به پروژه‌های افتتاحی در بخش راه‌سازی اشاره کرد و ادامه داد: تعریض و چهارخطه کردن محور هراز (10 کیلومتر)، تعریض و آسفالت محور آغوزبن آمل، تعریض و آسفالت محور آمل ـ فریدونکنار، تعریض و آسفالت محور قائم‌شهر ـ کیاکلا، تعریض و آسفالت محور خزرآباد ـ بهنمیر تنها بخشی از پروژه‌های افتتاحی این اداره‌کل در بخش راه‌سازی است.

این مسؤول خاطرنشان کرد: بیشتر پروژه‌های افتتاحی اداره‌کل در هفته دولت در بخش راهداری مربوط به  ایمن‌سازی و افزایش ارتقای سطح ایمنی در محورهای استان بوده که از جمله این پروژه‌ها می‌توان به لکه‌گیری و روکش آسفالت محور هراز، سوادکوه، کندوان، گلوگاه ـ بهشهر، دوآب پل زنگوله و نصب نیوجرسی در محور ساری ـ جویبار، نکا ـ بندر امیرآباد و گارد بلوک سنگی در محورهای هراز، کندوان و کیاسر و احداث دوربرگردان در محور محمودآباد ـ سرخرود، بابلسر ـ فریدونکنار، نکا ـ بهشهر و احداث زیرگذر در محور بهشهر ـ گلوگاه، ساری ـ تاکام و احداث و نصب پل آسان عابر در شهرهای تنکابن و ساری اشاره کرد.

نوروزی به اهمیت احداث و بهسازی راه‌های روستایی در استان اشاره کرد و افزود: مازندران به‌دلیل شرایط طبیعی و جغرافیایی و تعدد روستاها می‌طلبد که راه‌های مناسبی در بخش روستایی داشته، از این رو در هفته دولت بهسازی و آسفالت بیش از 138 کیلومتر و احداث یک دستگاه پل با دهانه 20 متر در محورهای روستایی استان به بهره‌برداری رسیده که از جمله این محورها می‌توان به محورهای روستای اوجاک و گتاب (بابل)، اویجدان (کلاردشت) و ذغالچال (ساری) اشاره کرد.

وی با اشاره به پروژه‌های مسکن مهر این اداره‌کل، تصریح کرد: در این هفته 2 هزار و 650 واحد مسکن مهر در شهرهای استان به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران از افتتاح سه ساختمان دولتی (اداره محیط‌بانی بهشهر، رامسر، تنکابن) توسط این اداره‌کل در هفته دولت خبر داد و گفت: علاوه بر پروژه‌های افتتاحی در حوزه فنی و اجرایی، این اداره‌کل کلنگ آغاز به‌کار احداث سه ساختمان دولتی (مجتمع اداری سیمرغ، فرمانداری کلاردشت و بخشداری کلباد گلوگاه) را در این هفته در دستور کار خود دارد.