سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

افتتاح 15 پروژه آموزشی مازندران در دهه فجر - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح 15 پروژه آموزشی مازندران در دهه فجر

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران از افتتاح 15 پروژه با همکاری اداره‌کل نوسازی استان در دهه فجر خبر داد.

افتتاح 15 پروژه آموزشی مازندران در دهه فجر

علی قاسمی در حاشیه مراسم تجلیل از فعالان پروژه مهر این شهرستان که در کانون امور تربیتی این شهر برگزار شد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان محمودآباد از افتتاح 15 پروژه آموزشی در ایام دهه فجر در استان خبر داد.

قاسمی با اعلام اینکه 2 هزار شهید آموزش و پرورش در استان داریم، افزود: یادواره شهدای دانش‌آموزی یکی از برنامه‌های در دست اقدام این اداره‌کل است.

وی بیان داشت: مازندران یک‌هزار و 760 شهید دانش‌آموز و 310 شهید معلم دارد که در 14 بهمن‌ماه امسال در مدارس سراسر استان برنامه‌هایی به پاسداشت این شهدا برگزار می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه مدارس استان فاقد هرگونه بخاری چکه‌ای است، تصریح کرد: در مناطق کوهستانی بخاری چکه‌ای نداریم، عموما مناطقی که گازرسانی نشده‌اند اداره نوسازی بخاری تابشی تهیه و در اختیار مدارس قرار داده است و برخی مناطق که به لحاظ برق مشکل داشتیم بخاری استاندارد تهیه و مدارس به قدر نیاز بخواهند در اختیار آنها قرار می‌دهیم.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران از بازنشستگی یک‌هزار و 700 همکار در سال آینده خبر داد و اظهار کرد: در حوزه ابتدایی در سال آینده یک‌هزار و 700 همکار بازنشسته می‌شوند از این حیث دچار کمبود نیرو می‌شویم اما دانشجویان دانشگاه فرهنگیان و کسانی که در شهریور آزمون دادند وارد سیستم می‌شوند و این کمبود جبران می‌شود.

قاسمی ساماندهی دانش‌آموزان را یکی از راهکارهای به حد نصاب رساندن مدارس عنوان کرد و افزود: سال آینده ساماندهی دانش‌آموزان در برنامه این اداره‌کل است و به تبع آن فضای مدارس ساماندهی و مدارس زیر حد نصاب را سازمان داده و به حد نصاب مورد نظر می‌رسانیم.