رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

افتتاح 15 خانه بهداشت در مازندران - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

افتتاح 15 خانه بهداشت در مازندران

افتتاح 15 خانه بهداشت در مازندران


رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: در دهه فجر سال‌جاری یک‎هزار و 900 خانه بهداشت جدید در کشور افتتاح می‌شود که 150 مورد آن در مازندران است.

افتتاح 15 خانه بهداشت در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از بابلسر، قاسم جان‌بابایی صبح امروز در مراسم افتتاح فاز دوم اورژانس 115 بابلسر با بیان اینکه در یک‌سال اخیر به حوزه سلامت توجه ویژه‌ای شده است و با بیان اینکه وزارت بهداشت در سال‌جاری دو بودجه مازاد از مجلس گرفته است، اظهار داشت: یک درصد ارزش افزوده و 10 درصد هدفمندی یارانه‌ها دو بودجه مازادی بود که وزارت بهداشت از مجلس دریافت کرد.

وی با بیان اینکه در دهه فجر سال‌جاری از محل یک درصد ارزش افزوده یک‌هزار و 900 خانه بهداشت جدید در کشور افتتاح می‌شود که بیشترین آن در مازندران است، گفت: از این تعداد 150 خانه بهداشت در مازندران افتتاح می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران یکی از مهم‌ترین معضلات کشور در بحث سلامت را اورژانس پیش بیمارستانی یا اورژانس 115 اعلام کرد و بیان داشت: زمان رسیدن مصدوم یا بیمار به بیمارستان یک زمان حیاتی است که هر چه کوتاه‌تر شود، امکان نجات بیمار بیشتر می‌شود که  احتیاج به اضافه کردن پایگاه‌های اورژانس است و این معضل ویژه استان نیست بلکه یک مسئله کشوری است.
وی با بیان اینکه با اضافه شدن آمبولانس بخش زیادی از مشکلات اورژانس حل می‌شود، خاطرنشان کرد: یکی از معضلاتی که در استان با آن مواجه هستیم استیجاری بودن خانه‌های بهداشت است که در این بین 30 تا 50 درصد مراکز بهداشتی مازندران استیجاری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران از اختصاص یک دستگاه ماموگرافی با مبلغ 400 میلیون تومان به بیمارستان حضرت زینب (س) بابلسر خبر داد و افزود: در حال حاضر یکی از بیماری‌های شایع زنان در مازندران سرطان پستان است که با وجود این دستگاه که یکی از دستگاه‌های استاندارد و  پیشرفته دنیا است خانم‌ها می‌توانند با مراجعه به این مرکز به درمان و پیشگیری از این بیماری بپردازند.

جان‌بابایی با اشاره به اهدای زمین توسط پدر شهید صالحی از مسئولان شهرستان خواست آن را به یک کلینیک ویژه که نیاز شهرستان است، تبدیل کنند.

وی در پایان متذکر شد: در صورت احداث کلینیک توسط خیران و مسئولان شهرستان تمام امکانات و تجهیزات لازم این کلینیک توسط دانشگاه علوم پزشکی مازندران تجهیز می‌شود.