سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

افتتاح ۱۴ پروژه با اعتبار بیش از ۷۸ میلیارد ریال در دهه فجر - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح ۱۴ پروژه با اعتبار بیش از ۷۸ میلیارد ریال در دهه فجر

فرماندار چالوس از افتتاح ۱۴ پروژه با اعتبار ۷۸ میلیارد و ۸۶۱ میلیون ریال مقارن با دهه‌فجر در این شهرستان خبر داد.

افتتاح ۱۴ پروژه با اعتبار بیش از ۷۸ میلیارد ریال در دهه فجر

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، محمدناصر زندی صبح امروز در نشست خبری که به‌مناسبت ایام‌الله دهه فجر برگزار شد با گرامیداشت این ایام، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران اتفاق بی‌نظیری بود که با سه عنصر رهبری امام راحل، مردم و روحانیونی که همراه امام بودند شکل گرفت.

وی اراده قوی مردم را از مهم‌ترین دلایل پایداری و جاودانگی این نظام و انقلاب خواند و افزود: اگرچه مردم کشور ما با دست خالی اقدام کردند اما با داشتن اراده، ایستادگی بر آرمان‌ها و نهراسیدن از تهدیدها توانستند رژیم 2500 ساله شاهنشاهی را به زانو در بیاورند.

فرماندار چالوس تصریح کرد: مهم‌ترین شعاری که انقلاب اسلامی برای ما داشت این بود که با وجود تهدیدها و تحریم‌هایی که بر ما تحمیل شد و افکاری که در صدد جدایی مردم از مسئولان بوند، اما مردم با پافشاری بر اراده خویش با سربلندی بر این سختی‌ها فائق شدند و توانستند در دنیا حرف‌هایی برای گفتن داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه طرح مسائل مربوط به حوزه هسته‌ای بهانه و دستاویزی برای کشورهای غربی بود، خاطرنشان کرد: اصل طرح این مسائل به‌دلیل مخالفت‌هایی بود که با آرمان‌های نظام و انقلاب داشتند و وجود این نظام را موجب بیداری سایر ملل می‌دانستند، ولی مردم کشور ما این اهداف پلید را در نطفه خاموش کردند.

زندی با تأکید بر تداوم تجدید میثاق با آرمان‌های نظام و انقلاب توسط مردم و مسئولان بیان کرد: در این برهه از زمان مسئولان وظیفه دارند خدمت صادقانه به مردمی که همواره حافظ و همراه این نظام در عرصه‌های مختلف هستند را در سرلوحه خدمت خویش قرار دهند.

وی در ادامه از اجرای 14 پروژه در ایام الله دهه‌فجر در شهرستان چالوس خبر داد و افزود: افتتاح دو ساختمان کانون پرورش فکری و مرکز آموزشی کانون پرورش فکری در این ایام با اعتبار مجموع 15 میلیارد ریال در مناطق آیشه‌بن و دارکلای چالوس را در روزهای آینده شاهد خواهیم بود.

فرماندار چالوس از افتتاح پرورش مرغ مادر گوشتی با 25 هزار قطعه با اعتبار یک‌میلیارد و 181 میلیون تومان در شهرستان چالوس خبر داد و افزود: مدرسه 9 کلاسه سلمان فارسی به‌مساحت یک‌هزار متر مربع با اعتبار یک‌میلیارد و 200 میلیون تومان نیز در ایام الله دهه‌فجر افتتاح می‌شود.

وی یادآور شد: کلنگ‌زنی دو پروژه مسکن مددجو با اعتبار 300 میلیون تومان و بهره‌برداری از دو پروژه مسکن مددجو با اعتبار 130 میلیون تومان و کلنگ‌زنی ساختمان دهیاری با اعتبار 25 میلیون تومان نیز از دیگر پروژه‌هایی است که در دهه فجر امسال محقق می‌شود.

زندی از بهره‌برداری کنارگذر، پل و تونل شهری چالوس تا چند روز آینده خبر داد و گفت: پل سردآبرود نیز که به‌عنوان خواسته جدی مردم در سال‌های اخیر می‌باشد نیز تا قبل از تعطیلات نوروز زیر بار ترافیک می‌رود.

به گزارش فارس، نواخته شدن زنگ انقلاب، غبارروبی مزار شهدا، برگزاری جشن‌های انقلاب، برپایی نمایشگاه‌های عکس، خدمات رایگان مشاوره‌ای 123، برگزاری یادواره شهدا در مدارس، تجلیل از پرسنل ایثارگر ادارات، برگزاری مسابقات فوتسال کارکنان ادارات، اکران فیلم با موضوع انقلاب، دیدار با خانواده‌های شهدا و محفل انس با قرآن از دیگر برنامه‌های دهه‌فجر امسال در چالوس است.