سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

افتتاح یک هزار و چهل و نهمین کانون فرهنگی مساجد مازندران در نوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح یک هزار و چهل و نهمین کانون فرهنگی مساجد مازندران در نوشهر

با حضور مسؤولان استانی و شهرستانی مازندران، یک‌هزار و چهل و نهمین کانون فرهنگی و دویست و پنجاه و هشتمین کتابخانه عمومی مساجد مازندران در روستای علی‌آباد عسگرخان نوشهر افتتاح شد.

افتتاح یک هزار و چهل و نهمین کانون فرهنگی مساجد مازندران در نوشهر

به گزارش خبرگزاری فارس از نوشهر، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران دوشنبه‌شب در مراسم افتتاحیه کتابخانه و کانون فرهنگی امام خامنه‌ای مسجد حضرت ابوالفضل (ع) روستای علی‌آباد عسگرخان نوشهر با اشاره به اینکه در پرورش و تربیت انسان که بازده تاریخی داشته باشد باید روی نسل جوان تأکید کرد، اظهار کرد: در کشورهای توسعه‌یافته که از امکانات و رفاه برخوردار هستند در همه این‌ها روی نسل جوان سرمایه‌گذاری کردند.

احد جاودانی با بیان اینکه ژاپن تورم منفی دارد و حتی می‌خواهند تورم تزریق کنند تا اقتصادشان به نوعی فعال شود، افزود: تربیت انسان در ژاپن آنقدر رشد کرد که وقتی دو سال بعد از سونامی، اگر کسی کیف پول پیدا می‌کرد تحویل پلیس می‌داد.

وی با اشاره به اینکه باید بر روی نسل نوجوان و جوان سرمایه‌گذاری کرد، تصریح کرد: وقتی جوان بر اساس مدیریت صحیح تربیت و پرورش پیدا کند نتیجه‌بخش است و در آینده مدیران و شخصیت‌های موفقی می‌شوند.

جاودانی با تأکید بر اینکه باید به نسل نوجوان و جوان اعتماد کرد، گفت: در زمینه فرهنگ استفاده صحیح‌تر از تکنولوژی‌ها باید آگاهی بیشتری داد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه چالش‌های زیادی جوانان ما را تهدید می‌کنند، خاطرنشان کرد: بیکاری، تورم و اعتیاد جوانان را تهدید می‌کند و امروز طلاق بزرگ‌ترین چالشی است که خانواده را تهدید می‌کند.

وی با اشاره به اینکه کانون خانواده باید محکم باشد، علت 67 درصد طلاق را ماهواره دانست و افزود: از 17 شبکه ماهواره‌ای «جِم» تعداد 14 شبکه فارسی زبان است و همه آنها در حال پخش فیلم‌های خانوادگی هستند و آرام آرام خانواده را از هم می‌پاشد و آن را از درون تهی می‌کند.

جاودانی در پایان با بیان اینکه روستای علی‌آباد عسگرخان نوشهر یک روستای نمونه در زمینه‌های مختلف است و شورا و اهالی بسیار پرتلاشی دارد، گفت: کانون فرهنگی امام خامنه‌ای مسجد حضرت ابوالفضل (ع) علی‌آباد عسگرخان نوشهر، هزار و چهل و نهمین کانون فرهنگی و دویست و پنجاه و هشتمین کتابخانه عمومی مساجد مازندران در سطح استان مازندران است که افتتاح و به بهره‌برداری رسید.