جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

افتتاح پروژه کانال انتقال آب مارکوبن رامسر - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح پروژه کانال انتقال آب مارکوبن رامسر

معاون امور منابع آب رامسر، تنکابن و عباس‌آباد از افتتاح پروژه کانال انتقال آب مارکوبن رامسر خبر داد.

افتتاح پروژه کانال انتقال آب مارکوبن رامسر

کریم کردرستمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان رامسر اظهار کرد: کانال انتقال آب مارکوبن رامسر که در سال 76 به صورت سنتی سد انحرافی احداث شده بود، در دهه مبارک فجر امسال افتتاح و به مرحله بهره‌برداری رسید.

وی طول کانال انتقال آب مارکوبن را 310 متر بیان کرد و افزود: عرض کانال 1.5 متر، دیواره پایین‌دست آن (قسمت شمالی) 1.5 متر، دیواره بالادست دو متر، ضخامت دیوار نیز در پایین‌دست 30 سانتی‌متر و دیواره بالادست 50 سانتی‌متر است.

معاون امور منابع آب رامسر، تنکابن و عباس‌آباد هدف از انجام این طرح را جلوگیری از هدر آب و همچنین خساراتی که نهر سنتی قبلا به اراضی سنتی، کشاورزان و منازل مسکونی که در مجاورت کانال بودند وارد می‌کرد، عنوان کرد.

این مسئول سطح اراضی باغی و زراعی پایین‌دست یا پایاب را 280 هکتار و تعداد روستاها که از این کانال استفاده می کنند را هشت روستا بیان کرد.

وی بیان کرد: پیمانکار این طرح شرکت زرین آب بوکان است که در طول این پروژه خدمات زیادی انجام داده است و توانست با وجود مشکل آبگیری که به‌وجود آمده بود این طرح را در مدت زمان اندک به پایان برساند.

کردرستمی با بیان اینکه پروژه 9 ماه به طول انجامید، گفت: تامین اعتبار پروژه از محل تامین اعتبارات عمرانی استان با برآورد مالی حدود 288 میلیون تومان بوده و کارفرمای این طرح شرکت آب منطقه‌ای مازندران و امور منابع آب رامسر است.