جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

افتتاح پروژه زغال شویی سوادکوه طی 22 ماه آینده - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح پروژه زغال شویی سوادکوه طی 22 ماه آینده

کمال علیپور در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه مازندران ، در خصوص وضعیت پروژه زغال شویی و کک سازی سوادکوه اظهارداشت: برای پروژه زغال شویی نیاز است کنسانتره با تناژ 500 هزار تن در سال برای تبدیل به کک در این کارخانه درنظر بگیریم و به دلیل اینکه منابع آن داخلی است مشکلی نداریم.
وی با اشاره به انعقاد 40 میلیارد تومان اعتبار برای پروژه زغال شویی گفت: انتظار ما این است که این پروژه طی مدت 20 لغایت 22 ماه افتتاح شود.
نماینده مردم قائمشهر ، سوادکوه ، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی افزود: در صورت فعال شدن کارخانه زغال شویی 550 هزار تن زغال از شرکت های ماهان و گلیران به ان منتقل شده و مابقی از سایر اماکن منتقل می شود.
علیپور یادآور شد: پیگیری های ما بر این است که زغال تبدیل به کک شود به دلیل اینکه حمل آن به سایر استانها راحت تر است.
وی ادامه داد: در صوت راه اندازی این پروژه یک هزار و 500 نفر به صورت مستقیم و 6 هزار نیرو به صورت غیر مستقیم اشتغال زایی صورت می گیرد که با توجه به آمار بالای بیکاری در منطقه ، در کاهش بیکاری بسیار تاثیرگذار
است.
نماینده مردم قائمشهر ، سوادکوه ، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی در خصوص پروژه کک سازی اظهارداشت: مجوز این پروژه از سوی شورای اقتصاد صادر شده و 86 میلیون هزینه خرید دستگاه ها می باشد.
علیپور با بیان اینکه با یک شرکت چینی قرارداد منعقد شده است گفت: تسطیح زمین و تجهیز کارگاه ها صورت گرفته است.
وی اظهارداشت: در بحث محیط زیست مقرر شد در مسیر رودخانه سد احداث شود تا آلودگی وارد آب نشود و حدود 4 میلیارد تومان اعتبار احداث این سد می باشد.
نماینده مردم قائمشهر ، سوادکوه ، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی مدت اجرای پروژه کک سازی را سه سال اعلام کرد.