جهش تولید | شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۹

افتتاح پروژه آب‌رسانی به روستای محروم شیت نکا - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح پروژه آب‌رسانی به روستای محروم شیت نکا

افتتاح آخرین پروژه دهه فجر نکا و آب‌رسانی به روستای محروم شیت نکا با حضور معاون استاندار، فرماندار، امام جمعه نکا و جمعی از مسئولان، در حالی اتفاق افتاد که همه شاهد افتخارآفرینی مردمی بودند که باز حماسه ماندگار آفریدند.

افتتاح پروژه آب‌رسانی به روستای محروم شیت نکا

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نکا، آب‌رسانی به روستای دورافتاده و محروم شیت در حالی در 22 بهمن‌ماه اتفاق افتاد که کم‌آبی در تابستان، آب‌رسانی با تانکر و حمل آب توسط افراد روستا از چشمه تا محل، مشکلات فراوانی را برای مردم منطقه ایجاد کرده‌بود.

آب به‌عنوان یکی از مهم‌ترین عامل حیات زندگی بشر از اهمیت ویژه‌ای در زندگی ما برخوردار است که در سال‌های اخیر با توجه به کاهش سفره‌های آب‌های زیرزمینی برخی از روستاهای بالادست هزارجریب نکا با کمبود و کاهش آب مواجه بودند که با برنامه‌ریزی‌های انجام شده توجه ویژه‌ای به روستاها شده و در این ارتباط با ایجاد مجتمع‌های آب‌رسانی به صورت گروهی، بسیاری از روستاهای ما از این نعمت خدادادی برخوردار می‌شوند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران امشب با حضور در روستای شیت و در بین مردم این روستا خدمات‌رسانی نظام جمهوری اسلامی به روستاها را از برکات این نظام اعلام کرد و گفت: خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی چهره مناطق محروم را دگرگون کرده‌است که باید با استفاده از ظرفیت نیروهای بومی زمینه رشد و توسعه مناطق کمتر توسعه‌یافته را فراهم کنیم.

علی‌رضا یونسی با قدردانی از حضور حماسی مردم شهیدپرور نکا در راهپیمایی کم‌نظیر 22 بهمن اظهار کرد: امروز مردم با خلق حماسه نشان دادند که نه تنها انقلاب ما بلکه مردم ما نیز متفاوت از مردم جهان هستند و برای حفظ آرمان‌های این انقلاب در هر شرایطی پای ارزش‌های انقلاب هستند و از آن دست برنمی‌دارند.

وی گفت: انقلاب ما متفاوت از انقلاب‌های دیگر است چرا که برگرفته از رهبری امام راحل و قدرت مردمی است که در هیچ کجای جهان این مسئله را سراغ نداریم و اکنون بعد از امام راحل نیز رهبری رهبر معظم انقلاب، این نظام را از حوادث و طوفان‌های مختلف حفظ کرده‌است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران انقلاب اسلامی را مردمی‌ترین انقلاب جهان و در سایه رهبری عالمانه حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری برشمرد و اظهار کرد: مردم انقلابی ایران اسلامی همواره در همه صحنه‌ها حضور داشتند و همیشه با آرمان‌های امام راحل، شهدای والامقام، انقلاب و نظام بیعت کرده‌اند.

یونسی گفت: تقویت نشاط اجتماعی و امید به آینده در راستای حضور گسترده مردم در انتخابات پیش‌رو، رسالت همه مردم و مسئولان است تا با ایجاد شور و شعور انتخاباتی در هفت اسفندماه امسال، ملت انقلابی ایران حماسه‌ای شکوهمند را در انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی رقم بزنند.

بخشدار هزارجریب نکا در این باره گفت: با حفر دو چاه جدید و ایجاد مجتمع ذخیره آب، به میزان آب‌دهی مناسبی برای روستاییان رسیده‌ایم و با اختصاص اعتبارات مناسب مشکلات روستانشینان شیت برطرف شده و مردم این روستا نیز با بهره‌برداری از این پروژه از آب آشامیدنی مناسب برخوردار می‌شوند.

محمد محمدیان افزود: روستای شیت در 50 کیلومتری شهر نکا واقع شده و دارای 270 خانوار است که در سال‌های مختلف از کمبود آب آشامیدنی رنج می‌بردند و کمبود آب در این روستا و حمل آب با تانکر از جمله مشکلاتی بود که مردم با آن دست به گریبان بودند و اکنون این مشکلات برطرف شده‌است.

وی با بیان اینکه مجتمع‌های آب‌رسانی متعددی در روستاهای بالادست نکا در دست اقدام است تا با افتتاح این مجتمع‌ها کمبود آب روستاهای مختلف بالادست برطرف شود، یادآور شد: وجود برخی از روستاهای دوردست و صعب‌العبور، اجرای عملیات آب‌رسانی را با کندی مواجه کرده‌بود که این مسئله رفع شده و تاکنون روند آب‌رسانی به روستاها به شکل قابل قبولی در حال اجرا است.

بخشدار هزارجریب گفت: پروژه مجتمع آب‌رسانی شیت ـ اریم در بخش هزارجریب نکا نیز از جمله پروژه‌های بزرگ در دست اقدام است که از سال 87 با هدف بهره‌مندی روستاییان از آب شرب و بهداشتی و جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها آغاز شده‌است و امیدواریم با بهره‌برداری از این مجتمع مشکل آب 12 روستای منطقه حل و فصل شود.

به گزارش فارس، آب از اصلی‌ترین اموری است که در زندگی شهری و روستایی از اهمیت ویژه برخوردار است و در روستاها به دلیل دوری راه روستا از شهر و فاصله زیاد آن از شهر، می‌تواند نقش حیاتی‌تری را ایفا کند و عدم وجود آب شرب سالم و بهداشتی در روستا، در واقع عدم حیات در آن روستا را رقم می‌زند و این مسئله از مهم‌ترین مشکلاتی است که برخی از روستاییان هزارجریب نکا را با مشکل مواجه کرده‌است که امیدواریم با بهره‌برداری از مجتمع‌های آب‌رسانی این مشکل روستاییان به‌زودی برطرف شود.