جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

افتتاح پایگاه امداد و نجات جاده‌ای در بابل - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح پایگاه امداد و نجات جاده‌ای در بابل

رئیس جمعیت هلال احمر بابل از افتتاح پایگاه امداد و نجات جاده‌ای به کمک یک خیر در سال آینده خبر داد.

افتتاح پایگاه امداد و نجات جاده‌ای در بابل

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بابل، علی پورباقر امشب در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از 25 اسفند تا 15 فروردین جمعیت هلال احمر در آماده‌باش کامل قرار داشته و یک پایگاه 24 ساعته در جاده‌ها مستقر است.

وی از استقرار دو پایگاه ایمنی سلامت مسافران نوروزی در ورودی شهر خبر داد و افزود: با همکاری شهرداری بابل دو کمپ فعال نیز مستقر بوده تا راهنمای مسافران، ارائه کمک‌های اولیه و بسته کامل به مراجعه‌کنندگان باشد تا مسافران از خدمات فرهنگی، امدادی و سلامت برخوردار شوند.

رئیس جمعیت هلال احمر بابل با اشاره به همکاری و تعامل خوب این جمعیت با کمیته خدمات امداد و نجات از جمله اورژانس 115  دانشگاه علوم پزشکی بابل، آتش‌نشانی، شهرداری بابل و ...، تصریح کرد: برای نخستین‌بار سازمان آرامستان‌ها نیز به کمیته امداد و نجات بابل پیوست و شرح وظایف شد.

پورباقر از برگزاری انتخابات شورای اجرایی هلال احمر شهرستان بابل خبر داد و خاطرنشان کرد: در هر چهار سال بین اعضای فعال گروه جمعیت هلال احمر، انتخابات شورای اجرایی هلال احمر انجام می‌شود که این بار در اردیبهشت ماه سال 95 انجام می‌شود.

این مسئول با اشاره به اینکه امسال موفق به راه‌اندازی 6 خانه هلال مدیریت بحران روستایی شدیم، یادآور شد: امیدواریم در سال آینده در همه 600 روستای شهرستان بابل راه‌اندازی شود.

پورباقر، آموزش کمک‌های اولیه، احیای موقوفات، تقویت مجمع خیران هلال احمر، خرید آمبولانس هلال احمر و افتتاح ساختمان پایگاه امداد و نجات جاده‌ای را از مهم‌ترین برنامه این اداره در سال آینده برشمرد.

وی ادامه داد: در ایام نوروز 15 نیرو اداره در کشیک کامل به سر برده و در روزهای پرترافیک این تعداد به 30 نفر افزایش می‌یابد.

رئیس جمعیت هلال احمر بابل از افتتاح پایگاه امداد و نجات جاده‌ای به کمک یک خیر در سال آینده خبر داد.

وی از تهیه و توزیع 30 هزار بروشور استانی و 100 هزار بروشور شهرستانی به کمک شهرداری بابل در بین مسافران نوروزی در بابل خبر داد و افزود: جمعیت زیاد، تعداد تیم‌های آماده و مستعد امداد و نجات و وجود موقوفه 2 هزار هکتاری شفیع‌زاده که متولی آن به عهده هلال احمر بابل است این اداره را جزو سه هلال احمر ویژه استان قرار داد.

پورباقر گفت: از 5 هزار عضو هوادار جمعیت هلال احمر بابل بیش از 700 نفر از جوانان بین 12 تا 29 سال و 300 نفر از 29 سال به بالا عضو فعال این اداره هستند.