جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

افتتاح نخستین فناوری نانوفیلتر جهان در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح نخستین فناوری نانوفیلتر جهان در مازندران

سید علی اکبر طاهایی استاندار مازندران اظهار داشت: در پی گزارش دستیابی دانشمندان جوان دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل به فناوری نانوفیلتر و دعوت از احمدی‌نژاد برای شرکت در مراسم رونمایی از این تکنولوژی، رئیس جمهور کشورمان برای تقدیر از مساعی مخترعان این پروژه استقبال کردند.

وی ادامه داد: غشای نانوفیلتری که در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل ساخته شد، نخستین نمونه در جهان است که توانایی تبدیل شیرابه‌های زباله به آب قابل استفاده کشاورزی را دارد.

طاهایی خاطرنشان کرد: امیدواریم با حمایت و پشتیبانی رئیس جمهور و تخصیص منابع مالی موردنیاز، این دستاورد مهم و ارزشمند علمی با جدیت مورد حمایت قرار گیرد.

نماینده عالی دولت در استان مازندران تصریح کرد: همچنین در این روز 11 هزار و 32 واحد مسکن مهر توسط رئیس جمهور در مازندران افتتاح می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری بیش از 20 هزار واحد مسکن مهر در مازندران به بهره‌برداری رسید، افزود: در شهریورماه امسال نیز بیش از 10 هزار واحد مسکن مهر توسط معاون اول رئیس جمهور در استان افتتاح شد.

این مسئول همچنین از بهره‌برداری 100 کیلومتر آسفالت راه روستایی همزمان با حضور رئیس جمهور در مازندران خبر داد و اذعان داشت: عملیات اجرایی حدود 80 درصد راه‌هایی که پس از پیروزی انقلاب در مازندران آسفالت شد، در دولت نهم و دهم انجام گرفت.

استاندار مازندران با بیان اینکه تا پایان امسال آسفالت 250 کیلومتر راه روستایی در دست اقدام است، ابراز داشت: از رئیس جمهور درخواست خواهیم کرد تا در لایحه بودجه سال 92 سهم ویژه‌ای برای آسفالت راه‌های روستایی مازندران در نظر گرفته شود.(واحد مرکزی خبر)