جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

افتتاح نخستین تلویزیون شهری سپاه در چالوس - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح نخستین تلویزیون شهری سپاه در چالوس

علی رئیسی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در چالوس با اشاره به سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی گفت: همان‌طوری‌ که مقام معظم رهبری فرمودند: « فرهنگ، به معنای هوایی است که ما تنفّس می‌کنیم.»، بنابراین اگر ما فرهنگ را سالم کنیم اکسیژن سالم دریافت می‌کنیم ولی اگر مسموم شود آلودگی در پی خواهد داشت و به همین جهت اجرای برنامه‌های فرهنگی جزو برنامه‌های مهم ما خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته سپاه چالوس با تلاش‌های معاونت فرهنگی و اجتماعی سپاه چالوس، موفق شد در طرح ساحل سالم و پارک پاک در دو سال پیاپی رتبه نخست مازندران را به دست آورد که بسیار تحسین برانگیز است.

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت شهرستان چالوس اظهار داشت: در روزهای اخیر طی جلساتی که با فرمانداری، شورای شهر و شهرداری چالوس برگزار کردیم و بازدیدهایی که از مکان‌های اجرای برنامه‌ها داشتیم اعلام کردیم اگر زیرساخت‌های لازم فراهم شود آماده همکاری هستیم.

وی با بیان اینکه بنا داریم تا امسال حوزه‌های مقاومت و پایگاه‌های بسیج را نیز پای کار بیاوریم تصریح کرد: این طرح در ساحل رادیو‌ دریا و ساحل نمک‌آبرود با عنوان ساحل سالم برگزار می‌شود و با توجه به اینکه مدیر شهرک نمک‌آبرود نیز اعلام همکاری نمودند به‌ همین جهت طرح پارک پاک در درون محوطه نمک آبرود به اجرا در خواهد آمد.

این مسئول با اشاره به اینکه اجرای طرح ساحل سالم و پارک پاک از ابتدای تابستان در سه نقطه ساحل رادیو‌ دریا،ساحل نمک‌آبرود و محوطه شهرک نمک‌آبرود آغاز می‌شود گفت: در این طرح برنامه‌های متنوع فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و... از سوی سپاه چالوس اجرا می‌شود.

رئیسی به اهمیت مقوله فرهنگ در جامعه پرداخت و تصریح کرد: با همت بخش فرهنگی و اجتماعی سپاه چالوس و همکاری فرمانداری و شورای شهر چالوس نخستین تلویزیون شهری سپاه در کل کشور در شهرستان چالوس افتتاح شد که در این طرح به مسائل فرهنگی به‌صورت جدی پرداخته می‌شود.

وی به طرح سوله صالحین اشاره کرد و بیان داشت: برنامه سپاه جذب بسیجیان و کمک به مردم و پرکردن اوقات فراغت جوانان است که در این راستا سه سوله صالحین در مناطق پردنگون مرزن‌آباد، تازه‌آباد و هچیرود چالوس آغاز شد و اجرای عملیات سوله 9 دی را هم آغاز کردیم.

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت شهرستان چالوس خاطرنشان کرد: از آنجایی‌که این پروژه‌ها مردمی است و 40 درصد پیشرفت فیزیکی آن با حمایت سپاه انجام شد، بنابراین در روند تکمیلی آن نیاز به حمایت‌های مردمی هستیم چرا که منافع این پروژه‌ها برای مردم است.

وی ابراز کرد: با توجه به اینکه این پروژه‌ها توسط سپاه نینوا و با همکاری فرمانداری، شورای شهر و شهرداری چالوس از پیشرفت فیزیکی بسیار مطلوبی برخوردار است امید می‌رود تا پایان سال 93 به بهره‌برداری برسند.

رئیسی درباره اهمیت اجرای برنامه‌های فرهنگی و تاثیر آن بر جامعه جوان گفت: جوان قلبش پاک است، بنابراین اگر به موقع بتوانیم او را جذب کنیم می‌تواند بسیار مفید و موثر باشد.

وی افزود: عواملی همچون سالن‌های ورزشی، کارهای فرهنگی و موسیقی مجاز از عوامل جذب جوانان است که می‌توان شور و نشاط و انرژی جوانان را همواره در مسیر درست هدایت کرد و آینده آنها را روشن ساخت.