جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

آغاز کشت پاییزه در اراضی کشاورزی آمل - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز کشت پاییزه در اراضی کشاورزی آمل

مرتضی امینی نیاکی بیان داشت: در سال‌ جاری 47 هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی شهرستان آمل زیر کشت پاییزه قرار گرفت.

وی با اعلام اینکه این کشت به منظور بهره‌برداری بهینه از زمین‌های کشاورزی و نیز درآمد بیشتر بهره‌برداران صورت گرفته، یادآور شد: همه ساله کشت پاییزه تحت عنوان کشت دوم در زمین‌های کشاورزی شهرستان آمل انجام می‌گیرد.

امینی افزود: امسال نیز به دلیل مساعد بودن شرایط جوی و بارش‌های به موقع باران و همت کشاورزان، 47 هزار و 471 هکتار از زمین‌های کشاورزی به زیر کشت پائیزه رفت.

وی با اشاره به کشت محصولات مختلف در پاییز بیان کرد: کشت پائیزه شامل شبدر، انواع سبزیجات و صیفی‌جات، لوبیا سبز، انواع علوفه، کاهو، باقلا سبز، کشت مجدد و پرورش رتون و سایر اقلام دیگر است.

وی گفت: این کشت بلافاصله بعد از برداشت برنج آغاز می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی آمل با اشاره به خدمات ارائه شده مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان به کشاورزان تصریح کرد: حمایت جهاد کشاورزی از این کشت شامل تخصیص و توزیع انواع کود شیمیایی، خدمات مشاوره‌ای، توصیه‌های فنی و برگزاری دوره‌های آموزشی  و ترویجی است.

وی با اعلام اینکه زمین‌های مستعد شهرستان آمل محصولات مناسبی را به بار می‌آورد، اظهار داشت: در سال‌ جاری سه بار از اراضی شالیزاری آمل برنج برداشت شده است.

امینی یادآور شد: استفاده به موقع از سم و کود و توجه به توصیه‌های کارشناسان جهاد کشاورزی، میزان بهره‌برداری از زمین‌های زراعی را افزایش می‌دهد.