سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

آغاز پذیرش سراسری حوزه‌های علمیه خواهران - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز پذیرش سراسری حوزه‌های علمیه خواهران

حجت‌الاسلام علی غفاری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری بیان داشت: با توجه به این که بانوان نیمی از جمعیت کشور را به خود اختصاص داده‌اند، این پدیده ضرورت جذب و پرورش دین شناسان و مبلغان دینی خواهر را مضاعف می‌کند.

وی افزود: با فراگیری علوم اسلامی و حوزوی و همچنین کسب معنویت، با شناخت بهتر از نیازهای علمی و فرهنگی بانوان، برای ترویج معارف الهی در این قشر تأثیرگذار، همت گمارده و از این طریق در مسیر رشد و کمال جامعه حرکت کنند.

غفاری یادآور شد: دشمنان اسلام برای انحراف جامعه، سرمایه‌گذاری فراوانی در قشر بانوان انجام داده‌اند که می‌توان با جذب استعدادهای برتر در حوزه‌های علمیه خواهران و تربیت الهی ایشان، نقشه دشمنان اهل بیت(ع) را نقش بر آب کرد.

این مسئول تصریح کرد: حوزه‌های علمیه خواهران به عنوان تنها نظام رسمی برای فراگیری علوم و معارف اسلام ناب در کشور است که برای چهار دوره عمومی سطح دو کارشناسی، عالی سطح، کارشناسی ارشد، تخصصی سطح، دکترا و فوق تخصصی سطح، اجتهاد یا فوق دکترا طراحی شده است.

مدیر منطقه پنج حوزه‌های علمیه خواهران اضافه کرد: همچنین 4 هزار و 620 نفر دارای مدرک دانشگاهی شامل 4 هزار کارشناسی، 600 کارشناسی ارشد و 20 دکترا در حوزه‌های علمیه خواهران تحصیل می‌کنند.

غفاری ابراز داشت: مدیریت منطقه پنج حوزه‌های علمیه خواهران کشور با 31 مدرسه علمیه در استان‌های مازندران و گلستان، و با حدود 4 هزار طلبه، در سال تحصیلی 94 ـ 93 برای مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد از بین دارندگان مدرک دیپلم و بالاتر طلبه می‌پذیرد.

وی اضافه کرد: ثبت‌نام سال تحصیلی 94 ـ 93، برای دوره‌های عمومی و عالی، از طریق پایگاه اینترنتی www.whc.ir روز شنبه 26 بهمن شروع و تا پایان روز شنبه 10 اسفندماه 1392 ادامه می‌یابد.

این مسئول ادامه داد: داوطلبان با مراجعه به پایگاه اینترنتی www.whc.ir و پرداخت مبلغ 100 هزار ریال از طریق کارت‌های بانکی عضو شبکه  شتاب، می‌توانند نسبت به خرید کارت ثبت‌نام اینترنتی (دریافت شماره پرونده و کد رهگیری)، اقدام کنند.

مدیر منطقه پنج حوزه‌های علمیه خواهران خاطرنشان کرد: پذیرش در مقطع سطح دو بدون آزمون و سنجش علمی داوطلبان از طریق بررسی سوابق تحصیلی و انجام مصاحبه انجام می‌پذیرد و پذیرش داوطلبان دوره عالی سطح سه، تربیت مدرس و بازپذیری از طریق آزمون کتبی صورت می‌گیرد و همچنین آزمون سطح سه و تربیت مدرس، روز جمعه 26 اردیبهشت ماه 1393 برگزار می‌شود.

وی با اشاره به استقبال خوب خواهران برای تحصیل در حوزه‌های علمیه بیان داشت: سال گذشته به علت محدودیت فضای آموزشی، فقط 60 درصد داوطلبان موفق به ورود در مدارس علمیه منطقه پنج شدند.

غفاری در پایان متذکر شد: پذیرش برای سال تحصیلی 94-93 در مقطع سطح دو حوزه علمیه خواهران مازندران 645 و در گلستان 430 نفر و ظرفیت پذیرش سطح سه مازندران 90 و گلستان 70 نفر است.