سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

آغاز نوسازی شبکه خسارت دیده برق آمل با 50 میلیارد ریال اعتبار - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز نوسازی شبکه خسارت دیده برق آمل با 50 میلیارد ریال اعتبار

فرماندار آمل گفت که با پیگیری های صورت گرفته شهرستانی ، حدود 50 میلیارد ریال اعتبار اولیه برای روکش دار و کابلی کردن خطوط انتقال برق این شهرستان اختصاص داده شده است.

آغاز نوسازی شبکه خسارت دیده برق آمل با 50 میلیارد ریال اعتبار

احمد منفرد چهارشنبه شب درگفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : بر اثر بارش برف سنگین اوایل آذر ماه و خاموشی سه روزه برق بیشتر مشترکان مناطق شهری ، روستایی، صنعتی و تولیدی ، بازسازی و نوسازی شبکه ها و خطوط انتقال برق شهرستان نیاز جدی و فوری بود.
وی ادامه داد : خوشبختانه با پیگیری های جدی نماینده مردم در مجلس و فرمانداری شهرستان با مدیران توزیع برق مازندران و موافقت مدیرعامل شرکت توانیر ، اکنون پیمانکاران اجرای این طرح مشغول تعویض سیم های برق فرسوده و خسارت دیده ناشی از برف سنگین و نصب سیم های خود نگهدار است.
فرماندار آمل گفت : برابر گزارش مسئولان شرکت برق استان ، بیشتر سیم های انتقال برق این شهرستان بر اثر بارش شدید برف ، مستهلک و فرسوده شده و نیاز به نوسازی کامل داشت که امیداوریم با اجرای این طرح ، انتقال و توزیع برق در آمل مطمئن و بدون خاموشی در زمان بحران به دست مشترکان برسد.
** جذب 20 میلیارد ریال اعتبار برای خسارت دیدگان طوفان شهریور ماه
منفرد همچنین با بیان اینکه حدود 20 میلیارد ریال اعتبار برای خسارت دیدگان طوفان و تندباد 12 شهریور ماه امسال به شهرستان آمل اخصاص یافته است ، گفت : پرداخت تسهیلات به خسارت دیدگان بر اساس میزان خسارت با تسهیلات چهار درصد است.
وی افزود : با برنامه ریزی کمیته مدیریت بحران فرمانداری ، به هر روستایی که بابت خسارت به سقف خانه در صورتی که ایرانیت دریافت نکرده بادشد ، تا سقف 100 میلیون ریال تسهیلات پرداخت می شود.
او ادامه داد : سقف تسهیلات شهروندانی هم که ایرانیت دریافت کردند ، 80 میلیون ریال تعیین شده است .
فرماندار آمل زمان باز پرداخت این تسهیلات را 10 ساله اعلام کرد و گفت : در پی وقوع طوفان شهریور ماه ، حدود یک هزار و 300 پرونده خسارتی به اداره بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان ارجاع شد که بعد از اختصاص تسهیلات تاکنون بیشتر از 70 فقره تسهیلات به روستائیان پرداخت شده است .
طوفانی که با سرعت بش از 100 کیلومتر 12 شهریور مازندران را در نوردید به سربندی و سقف بیش از 900خانه شهری و روستایی و حدود 100 واحد تولیدی شامل شالیکوبی ، دامداری و گلخانه شهرستان آمل از 30 تا 100درصد خسارت وارد کرد.