جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

آغاز نخستین دوره لیگ حافظان قرآن کریم کشور در آمل - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز نخستین دوره لیگ حافظان قرآن کریم کشور در آمل

نخستین دوره لیگ حافظان قرآن کریم کشور ، به صورت پایلوت در مازندران آغاز شد.

آغاز نخستین دوره لیگ حافظان قرآن کریم کشور در آمل

به گزارش خبر گزاری صدا و سیما ، رییس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه دراین آیین با اشاره به برگزاری نخستین دوره آزمایشی لیگ حافظان قرآن کریم با رقابت 19تیم از شهرهای مازندران به صورت متمرکز ،5 هفته در مرکز فرهنگی وقرآنی بصیرت شهرستان آمل گفت: لیگ حافظان قرآن کریم سال آینده با رقابت همه استانهای کشور برگزار خواهد شد . جت‌الاسلام سید مصطفی حسینی با بیان اینکه رویکردهای قرآنی درکشور تاکنون در رشته های انفرادی بوده و کمتر به حضور گروهی توجه شده بود ،برگزاری این دوره در آمل با توجه به زمان اندک آن را نوید بخش رقابتی سالم و سازنده قرآنی درکشور دانست که با برطرف شدن برخی کاستی های لیگ ، زمینه برای برگزاری آن با رویکرد ملی در سال آینده فراهم شود.
وی ازجمله کارکردهای مهم برگزاری لیگ های قرآنی درکشوررا شناسایی استعدادها وایجاد فضای قرآنی درهمه استانهابرشمردو استمرار معارف و مفاهیم قرآن کریم در جهان اسلام ودست یافتن به این هدف بزرگ را محور اصلی برنامه های سازمان در سال های آینده اعلام کرد.
حجت الاسلام حسینی هدف از برگزاری لیگ در مازندران را پیشگامی این استان در کارهای فرهنگی و قرآنی کشور عنوان کرد.
به گفته مدیرکل اوقاف وامورخیریه مازندران ؛در نخستین دوره رقابت تیمی بانوان حافظ قرآن زیر 15 وبیشتر از 15 سال ،هر تیم با پنج قرآن آموز شامل حافظ یک جزء ، دونفر حافظ سه جزء و دو نفر حافظ 5 جزء رقابت خواهد کرد و چهار تیم برترصعود کننده در پایان هفته چهارم به مرحله نیمه نهایی صعود می کنندو تیم های اول تا سوم نیز درپایان هفته پنجم مشخص خواهند شد.
حجت‌الاسلام ستار علیزاده، با بیان اینکه لیگ حافظان قرآنی دارای اثرگذاری بالایی درمقایسه با لیگ های ورزشی است افزود: درمسابقات لیگ قرآنی برخلاف مسابقات سراسری قرآنی ، همه اعضای یک گروه از شهرستان مشارکت دارند .