جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۹

آغاز فعالیت آزمایشی تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک صنعتی جویبار - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز فعالیت آزمایشی تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک صنعتی جویبار

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران از فعالیت آزمایشی تصفیه‌خانه فاضلاب مرکزی در شهرک صنعتی جویبار خبر داد.

آغاز فعالیت آزمایشی تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک صنعتی جویبار

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران، سید مصطفی موسوی گفت: تصفیه‌خانه فاضلاب مرکزی شهرک صنعتی جویبار با ظرفیت پالایش 750 مترمکعب در شبانه‌روز طراحی و اجرا شده است.

وی اظهار کرد: برای اجرای این تصفیه‌خانه 250 میلیارد ریال در بخش ابنیه و تأسیسات هزینه شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران افزود: تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک صنعتی جویبار، از ابتدای سال‌جاری فاضلاب‌گیری آن شروع و هم‌اکنون به‌صورت آزمایشی در حال بهره‌برداری است که به‌زودی واحدهای بهره‌بردار مستقر در این شهرک به‌تدریج امکان اتصال به شبکه جمع‌آوری فاضلاب را دارند.

این مسؤول خاطرنشان کرد: برای این تصفیه‌خانه، حوضچه ذخیره پساب پیش‌بینی شده و مجهز به فیلترها و پمپ‌های مربوطه جهت استفاده مجدد از پساب برای آبیاری فضای سبز محوطه تصفیه‌خانه و معابر داخلی شهرک است.

موسوی بیان کرد: تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک صنعتی جویبار به‌عنوان سیزدهمین تصفیه‌خانه فاضلاب، در شهرک‌های صنعتی مازندران ساخته و به بهره‌برداری رسیده است.

وی گفت: این تصفیه‌خانه فاضلاب، مجهز به واحدهای فرآیندی ایستگاه پمپاژ، آشغال‌گیر، دانه‌گیر، متعادل‌ساز، راکتور بی‌هوازی رشد چسبیده با فلاوی هوادهی گسترده، مخازن ته‌نشین، کلرزنی و آزمایشگاه تخصصی فاضلاب است.