جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

آغاز عملیات مبارزه بیولوژیک با آفات در زمین‌های کشاورزی مازندران - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آغاز عملیات مبارزه بیولوژیک با آفات در زمین‌های کشاورزی مازندران

آغاز عملیات مبارزه بیولوژیک با آفات در زمین‌های کشاورزی مازندران


سرپرست مدیریت حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: عملیات مبارزه بیولوژیک با آفات و بیماری‌ها در بیش از 38 هزار و 80 هکتار از زمین‌های کشاورزی و باغی استان آغاز شده است.

آغاز عملیات مبارزه بیولوژیک با آفات در زمین‌های کشاورزی مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، میرحسین سنجرانی از آغاز عملیات مبارزه بیولوژیک با آفات و بیماری‌ها در بیش از 38 هزار و 80 هکتار از زمین‌های کشاورزی و باغی استان خبر داد و اظهار کرد: با توجه به شروع فصل کشت شالی در زمین‌های کشاورزی استان، عملیات مبارزه با آفات و بیماری‌ها آغاز شد.

وی با اشاره به اینکه این عملیات با همکاری 12 شرکت انسکتاریوم تولیدکننده عوامل طبیعی با آفات بیولوژیک در سطح شهرستان‌های شرق، غرب و مرکزی استان شروع شد، سطوح ابلاغی عملیات مبارزه بیولوژیک با آفات و بیماری‌ها در زمین‌های کشاورزی و باغی استان در سال جاری را چشمگیر دانست.

سرپرست مدیریت حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران، گفت: این عملیات برای زراعت برنج در سطح بالغ بر 30 هزار هکتار و باغات مرکبات 4 هزار هکتار بوده و در بخش ذرت یک‌هزار و 500 هکتار، پنبه 210 هکتار و چای در سطح 720 هکتار آغاز شد.