سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

آغاز طرح ساماندهی 10 هزار متر مربع از پیاده‌روهای مرکزی آمل - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز طرح ساماندهی 10 هزار متر مربع از پیاده‌روهای مرکزی آمل

مدیرعامل سازمان عمران شهرداری آمل گفت: طرح ساماندهی پیاده‌روهای هسته مرکزی شهر آمل با مساحت 10 هزار متر مربع آغاز و اجرایی شد.

آغاز طرح ساماندهی 10 هزار متر مربع از پیاده‌روهای مرکزی آمل

سید علی‌اکبر حسنی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، اظهار کرد: ساماندهی پیاده‌روهای سطح شهر از برنامه‌های مهم این سازمان است و طی روزهای گذشته طرح ساماندهی پیاده‌روهای هسته مرکزی شهر آمل هم آغاز شده است.

وی افزود: در این طرح ساماندهی پیاده‌روهای خیابان 17 شهریور، خیابان فرهنگ، خیابان‌های انقلاب، مهدیه، مصلی و خیابان‌های اطراف و منتهی به پل‌های معلق و 12 چشمه در دستور کار قرار دارند.

مدیرعامل سازمان عمران شهرداری آمل با اعلام اینکه این طرح به طول حدود 10 هزار متر مربع اجرایی می‌شود، تصریح کرد: عملیات تخریب، خاک‌برداری، مخلوط‌ریزی، کمپکتور و بتن‌ریزی توسط اکیپ فنی و اجرایی سازمان عمران شهرداری آمل در این طرح اجرا می‎شود.

این مسئول با اشاره به برگزاری دوره آموزشی مبانی گودبرداری، ژئوتکنیک و سازه‌های نگهبان توسط این سازمان، گفت: این دوره آموزشی دو روزه بوده و با استقبال خوبی همراه بود.

حسنی با اعلام حضور رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر آمل در این دوره آموزشی، خاطرنشان کرد: این دوره آموزشی توسط واحد تحقیق، توسعه و پژوهش سازمان با همکاری اداره‌کل دفتر امور شهری استانداری مازندران، مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران، کانون مهندسین آمل، مرکز پژوهش شورای اسلامی شهر، شهرداری آمل و دانشگاه سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آمل برگزار شد.

وی با اعلام محورهای بحث به گودبرداری شهری و چالش‌های آن، ژئوتکنیک در مقاوم‌سازی سازه‌های فرسوده، ژِئوتکنیک در زیرساخت‌ها، فناوری‌های نوین در مهندسی ژِئوتکنیک و روش‌های پایدارسازی گودها اشاره کرد و ادامه داد: ایرج رحمانی از مهندسان برجسته مدرس این دوره آموزشی بوده است که در پایان با گرفتن آزمون علاوه بر گواهینامه معتبر، افزایش دو درصد سهمیه خارج از رندوم برای اعضای دارای پروانه در نظر گرفته شد.

مدیرعامل سازمان عمران شهرداری آمل خاطرنشان کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی را با هدف افزایش سطح دانش مهندسان جوان و نیروهای سازمان در راستای افزایش بهره‌بری در تولیدات جهت استفاده در پروژه‌های عمرانی سطح شهر در نظر می‌گیریم.

این مسئول گفت: شرکت در دوره‌های آموزشی از مؤلفه‌های مهم در بازدهی بهتر عملکرد سازمان بوده تا امر ارتقای دانش و آگاهی پرسنل گام مهمی برداریم.