جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

آغاز طرح خودیار و تربیت سفیران سلامت در آمل - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز طرح خودیار و تربیت سفیران سلامت در آمل

معاون شبکه بهداشت و درمان آمل گفت: طرح خودیار و تربیت سفیران سلامت خانواده در این شهرستان آغاز شده و ادامه دارد.

آغاز طرح خودیار و تربیت سفیران سلامت در آمل

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، احمد عمادی در نخستین همایش سفیران سلامت دختر دانش‌آموزی مازندران که به میزبانی شهرستان آمل برگزار شد، اظهار کرد: بیماری‌های واگیردار طی سال‌های گذشته باعث مرگ و میر نشده بلکه بیماری‌های غیرواگیردار موجب مرگ افراد می‌شود.

وی با اشاره به تغییر سبک زندگی در جوامع، بیان کرد: امروز در سبک زندگی مدرن با افزایش مصرف دخانیات، مصرف موادمخدر، چاقی و انواع استرس، دیابت و فشار خون بالا شاهد مرگ و میر افراد هستیم.

معاون شبکه بهداشت و درمان آمل با اشاره به برنامه ملی خود مراقبتی به عنوان پنجمین برنامه در نظر گرفته شده این مرکز، گفت: طرح ملی تربیت سلامت نیز برای ایجاد سلامتی بین افراد در آینده اجرا می‌شود.

عمادی با بیان اینکه طرح خود مراقبتی در نشست‌های مجلس شورای شورای اسلامی بین نمایندگان خانه ملت بررسی می‌شود، خاطرنشان کرد: طرح خودیار و تربیت سفیران سلامت خانواده به صورت آزمایشی آغاز شده و ادامه پیدا می‌کند.

معاون شبکه بهداشت و درمان آمل با اشاره به در پیش بودن هفته سلامت گفت: این هفته از یکم تا هفتم اردیبهشت‌ماه هر سال با برنامه‌های مهم همراه است تا با تأکیدات لازم در زمینه ارتقای سلامت جامعه برآییم.

به گزارش فارس، در نخستین همایش سفیران سلامت دختر دانش‌آموزی مازندران، از تلاش‌های سفیران سلامت مدارس استان با تقدیم هدایایی تجلیل شد.