سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

آغاز صادرات نفت‌گاز به افغانستان از منطقه ساری - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز صادرات نفت‌گاز به افغانستان از منطقه ساری

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری از صادرات نفت‌گاز از این شرکت به افغانستان خبر داد.

آغاز صادرات نفت‌گاز به افغانستان از منطقه ساری

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری، حسینعلی طالبی با بیان اینکه صادرات نفت‌گاز از این شرکت به افغانستان آغاز شد، گفت: روزانه یک تا 3 میلیون لیتر سوخت نفت گاز از مخازن شرکت روزانه افغانستان می‌شود.

وی با اشاره به هماهنگی‌های انجام شده با مدیران تأمین و توزیع و عملیات، امور بین‌الملل و مدیران ستادی شرکت نفت در مورد صادرات نفت گاز به کشور افغانستان، اظهار کرد: مجوز بارگیری روزانه یک تا 3 میلیون لیتر سوخت نفت‌گاز به منظور صادرات به کشور افغانستان صادر شده است.

طالبی با بیان اینکه براساس مجوز صادر شده، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری وظیفه مهیا کردن بسترهای لازم برای بارگیری نفتکش‌ها را بر عهده دارد، تصریح کرد: به این منظور دو مخزن ذخیره نفت‌گاز برای ذخیره 20 میلیون لیتر سوخت برای صادرات به افغانستان در نظر گرفته شد.

وی از اختصاص چهار سکوی بارگیری به میزان روزانه یک تا 3 میلیون لیتر به منظور تسریع در عملیات بارگیری نفتکش‌ها خبر داد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری سودآوری و ارزآوری برای کشور و بهره‌برداری از ظرفیت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری را از مزایای مهم صادرات نفت‌گاز به کشور افغانستان عنوان کرد و گفت: با این کار همچنین زمینه اشتغال بسیاری از رانندگان ماشین‌های نفتکش فراهم شد.