جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

آغاز رسیدگی به شکایت دواطلبان رد صلاحیت شده خبرگان - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز رسیدگی به شکایت دواطلبان رد صلاحیت شده خبرگان

مهلت 3 روزه دریافت تقاضای رسیدگی مجدد از داوطلبان رد صلاحیت شده مجلس خبرگان رهبری ، دیروز پایان ‌یافت و رسیدگی به این شکایتها امروز آغاز شد .

آغاز رسیدگی به شکایت دواطلبان رد صلاحیت شده خبرگان


به گزارش خبرگزاری صداوسیما و به نقل از حسینی نیا رییس هیئت نظارت استان ، طبق تبصره (2) ماده (16) آیین‌نامه اجرایی قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری، داوطلبانی که صلاحیت آنان مورد تایید قرار نگرفته است، می‌توانند ظرف 3 روز از تاریخ ابلاغ مذکور در تبصره 1 از فقهای شورای نگهبان تقاضای رسیدگی مجدد کنند. بر اساس اطلاعیه هیات مرکزی نظارت بر انتخابات مجلس خبرگان رهبری این فرصت دیروز به اتمام رسید و رسیدگی به این شکایتها امروز آغاز شد . به گفته وی ، با پایان یافتن ساعت اداری دیروز، مهلت ثبت اعتراض به نتیجه تائیدصلاحیت نامزدهای انتخابات خبرگان با تحویل هشت درخواست تجدیدنظر به پایان رسید. در دو روز گذشته هشت کاندیدای ردصلاحیت شده مجلس خبرگان از مجموع 14 نفر نسبت به اعتراض اقدام کرده اند و ازامروز تا بیستم بهمن مهلت رسیدگی به این اعتراضات است ، تا 21 بهمن اسامی نهایی تائیدصلاحیت شدگان به وزارت کشور اعلام شود.
گفتنی است در این دوره از تعداد ۲۹ نامزد ثبت‎نام شده اولیه در مجلس خبرگان رهبری از حوزه مازندران، با احتساب هفت نفر منصرف شده، حدود 28 درصد از کاندیداها معادل 8 نفر تائیدصلاحیت شدند تا بتوانند پس از رقابت انتخاباتی 4 صندلی فقهای مجلس خبرگان رهبری را تصاحب کنند.