سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

آغاز دومین جشنواره تی‌تی در آمل/ رقابت 1315 اثر در 5 بخش هنری - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز دومین جشنواره تی‌تی در آمل/ رقابت 1315 اثر در 5 بخش هنری

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل با اشاره به آغاز دومین جشنواره تی‌تی در این شهرستان به عنوان بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی و هنری، گفت: در این جشنواره یک‌هزار و 315 اثر در پنج بخش هنری به رقابت مشغول می‌شوند.

آغاز دومین جشنواره تی‌تی در آمل/ رقابت 1315 اثر در 5 بخش هنری

به گزارش فارس از شهرستان آمل، محمد محمدی در نشست خبری دومین جشنواره فرهنگی هنری تی‌تی اظهار کرد: شهرستان آمل از امروز شاهد برگزاری بزرگترین رویداد فرهنگی و هنری است که دومین سال برگزاری خود را تجربه می‌کند.

وی افزود: نزدیک به یک هزار هنرمند آملی در این جشنواره شرکت دارند هر چند در بین شهرهای مختلف مازندران جشنواره‌ای به این ویژگی برگزار نشده است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل با اشاره به برگزاری جشنواره تی‌تی در پنج رشته به صورت همزمان، خاطرنشان کرد: ویژگی کمی و کیفی این جشنواره در سطح مازندران بی‌نظیر است.

این مسؤول با اشاره به افتتاح بخش‌های عکاسی در سالن فرهنگی هنری مجتمع امام خمینی (ره)، نمایشگاه هنرهای تجسمی در نگارخانه زر، هنر تئاتر در سالن بلک باکس و بخش شعر در مجتمع امام خمینی (ره) انجام می‌شود، بیان کرد: فعالیت بخش موسیقی از سوم تا پنجم مرداد در هتل شهر آمل برگزار می‌شود که در هر شب یکی از خوانندگان نام‌آشنای آملی به صورت زنده به عنوان مهمان به اجرای موسیقی می‌پردازد.

محمدی با اشاره به ارسال یک‎هزار و 315 اثر به دبیرخانه بخش‌های مختلف دومین جشنواره فرهنگی و هنری تی‌تی، ادامه داد: هزینه جشنواره با پیش‌بینی 100 میلیون تومان همراه بود ولی در مجموع جشنواره تی‌تی با 30 میلیون تومان برگزار می‌شود که در آن هنرمندان و هنردوستان آملی تلاش زیادی دارند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل با اشاره به اجرای گروه‌های موسیقی حاضر در جشنواره بدون دریافت کمترین هزینه، ادامه داد: برای این جشنواره فقط در تامین جوایز و اختصاص سیستم صوتی حدود 30 میلیون تومان هزینه در نظر گرفته شد.

این مسؤول با اشاره به حضور هنرمندان بزرگی همانند رضا کیانیان و مسعود فروتن در این جشنواره، گفت: ادعا برگزاری با کیفیت عالی این جشنواره را نداریم ولی تمام تلاش‌مان برای ارائه جشنواره با کیفیت حداکثری و بهتر است ولی وجود برخی نقایص در هر جشنواره احتمال می‌رود.

محمدی با اعلام اینکه دومین جشنواره فرهنگی و هنری تی‌تی با کیفیت و کمیت بالاتر از نخستین دوره آن برگزار می‌شود، ادامه داد: کلاس‌های آموزشی و ورک‌شاپ برای این دوره از جشنواره در نظر گرفته شده و بخش نمایش‌نامه‌خوانی به بخش تئاتر اضافه شد.

وی با اشاره به فعالیت آموزشگاه‌ها و موسسات هنری در این جشنواره و عدم استفاده از گروه‌های آزاد، بیان کرد: سومین جشنواره تی‌تی پس از انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا به صورت دوسالانه برگزار می‌شود تا برداشت سیاسی برای آن تصور نشود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل با اعلام برگزاری آئین اختتامیه این رویداد مهم فرهنگی و هنری در روز ششم مرداد امسال، گفت: جوایز بخش‌های پنج‌گانه این جشنواره به هنرمندان فقید آملی تقدیم می‌شود که جوایز بخش هنرهای تجسمی به استاد مرحوم احمد زابلی، جوایز تئاتر به استاد مرحوم عباس امیری، بخش عکس به هنرمندان مرحوم حسن غفوری و محمد علی غریقی، بخش شعر به هنرمند مرحوم قاسم هاشمی‌نژاد، جوایز موسیقی به استاد مرحوم غلام‌حسین آبتین، استاد پرویز خشنودی و حبیب نجفی اختصاص می‌یابد.