جهش تولید | دوشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۹

آغاز ثبت‌نام مسابقات قرآن در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز ثبت‌نام مسابقات قرآن در مازندران

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: ثبت‌نام سی‌ و نهمین دوره مسابقات قرآن کریم در 11 رشته قرآنی آغاز شد.

آغاز ثبت‌نام مسابقات قرآن در مازندران

حجت‌الاسلام ستار علیزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری اظهار کرد: قرآن کریم به‌عنوان دانشگاه معرفت‌افزایی باید مورد توجه همه انسان‌ها قرار گیرد و همه باید تلاش کنیم تا سبک زندگی مردم و جامعه قرآنی شود.

وی بر تقویت و حمایت از فعالان و نخبگان قرآنی تاکید کرد و افزود: نخبگان قرآنی نقش قابل توجهی در ترویج معارف اسلامی، ترویج کلام الهی و ترویج قرائت قرآن کریم دارند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران برگزاری مسابقات قرآن را یکی از راه‌های مهم و ارزشمند برای ترویج معارف قرآن کریم، ایجاد شور و نشاط قرآنی در جامعه دانست و بیان کرد: سازمان اوقاف همه‌ساله مسابقات قرآن را در سطح شهرستانی، استانی، کشوری و بین‌المللی برگزار می‌کند.

این مسئول مسابقات قرآن سازمان اوقاف را یکی از معتبرترین مسابقات قرآنی جهان و کشور دانست و ادامه داد: همه علاقه‌مندان به قرآن کریم و در تمام سنین‌ می‌توانند در این رویداد بزرگ شرکت کنند.

علیزاده از آغاز زمان ثبت‌نام سی‌ و نهمین دوره مسابقات قرآن کریم در رشته‌های حفظ 5 جزء، 10 جزء، 20 جزء، حفظ کل، قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، معارف، دعاخوانی، مدیحه‌سرایی، اذان و ابتهال خبر داد و افزود: ثبت‌نام این دوره از مسابقات از روز گذشته 14 فروردین آغاز شده‌است و علاقه‌مندان قرآن کریم می‌توانند با مراجعه به سایت www.quraniran.ir و با مراجعه به ادارات اوقاف و امور خیریه شهرستان‌ها نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه ثبت‌نام سی ‌و نهمین دوره مسابقات شهرستانی قرآن کریم در 11 اردیبهشت به‌کار خود پایان می‌دهد و تمدید آن مربوط به نظر سازمان اوقاف می‌شود، گفت: ثبت‌نام در مسابقات قرآن استان محدودیت ندارد و همه علاقه‌مندان می‌توانند در این رویداد بزرگ قرآنی شرکت کنند.