جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

آغاز ثبت‌نام سی‌وهشتمین دوره مسابقات قرآن کریم در مازندران - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آغاز ثبت‌نام سی‌وهشتمین دوره مسابقات قرآن کریم در مازندران

آغاز ثبت‌نام سی‌وهشتمین دوره مسابقات قرآن کریم در مازندران


مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از آغاز ثبت‌نام مرحله شهرستانی سی‌وهشتمین دوره مسابقات قرآن کریم سازمان اوقاف در استان خبر داد.

آغاز ثبت‌نام سی‌وهشتمین دوره مسابقات قرآن کریم در مازندران

حجت‌الاسلام ستار علیزاده صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، گفت: فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی سازمان اوقاف ارزشمند و بازخوردهای مثبت آن در سطح جامعه و حتی کشورهای اسلامی قابل مشاهده است.

وی ترویج فرهنگ قرآنی را یکی از نیازهای روز جامعه دانست و افزود: سازمان اوقاف بیشترین نقش را در برگزاری محافل و مسابقات قرآنی ایفا می‌کند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به برگزاری مسابقات قرآن کریم سازمان اوقاف به‌صورت سالانه در کشور، اظهار کرد: این مسابقات از مرحله شهرستانی آغاز و تا مرحله بین‌المللی ادامه دارد.

این مسئول مسابقات قرآن کریم سازمان اوقاف را یکی از مسابقات رسمی، قدیمی و تخصصی کشور دانست و بیان کرد: در مرحله شهرستانی ادارات اوقاف، در مرحله استانی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه و در مراحل کشوری و بین‌المللی توسط سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار می‌شود.

علیزاده از آغاز ثبت‎نام سی‌وهشتمین دوره مسابقات قرآن کریم سازمان اوقاف در مازندران خبر داد و گفت: این مسابقات در رشته‎های حفظ، قرائت، ترتیل و مفاهیم برگزار می‎شود.

وی تصریح کرد: این مسابقات شامل بخش‌های حفظ 5 جزء، حفظ 10 جزء، 20 جزء، حفظ کل، قرائت تحقیق، قرائت، معارف، اذان، ابتهال، مدیحه‌سرایی و هم‌خوانی قرآن کریم است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه در این دوره از مسابقات در سنین بالای 18 سال ثبت‌نام می‌شود، ادامه داد: برادران و خواهران علاقه‌مند برای شرکت در این مسابقات می‌توانند تا اول شهریور ماه امسال به سایت مسابقات قرآن به آدرس www.quraniran.ir و یا به ادارات اوقاف و امور خیریه در شهرستان‌ها مراجعه کنند.

علیزاده با اشاره به گسترش فرهنگ قرآنی در جامعه گفت: آشنایی با معارف و علوم قرآنی نقش بسزایی در تربیت جامعه قرآنی داشته و برگزاری این مسابقات می‌تواند راه روشنی برای آشنایی و اجرایی شدن احکام و دستورات قرآنی در جامعه شود.