جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

آغاز به ‌کار نمایشگاه کتاب ساری - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز به ‌کار نمایشگاه کتاب ساری

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام عباسعلی ابراهیمی  در مراسم گشایش نمایشگاه کتاب شهرستان ساری اظهار داشت: نمایشگاه هفته کتاب در تمامی شهرهای مازندران، دائر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه نمایشگاه کتاب شهرستان ساری با 30 ناشر استان و  همچنین ناشرانی از تهران و قم فعالیت خود را آغاز کرد، افزود: مازندران 101 کتابخانه عمومی، 139 ناشر و 350 چاپخانه دارد.

این مسئول با بیان اینکه امسال از میان 230 تقاضای مجوز برای چاپ کتاب،با 195 مورد موافقت شد، تصریح کرد: 350 هزار جلد کتاب هم در میان مدارس، مجامع علمی و یادواره‌ها اهدا کردیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به اینکه نمایشگاه کتاب امسال با رویکرد محرم برگزار شده است، یادآور شد: برگزاری کارگاه تخصصی نقد و همچنین کارگاه چاپ و نشر از برنامه‌های جنبی نمایشگاه کتاب ساری است.

ابراهیمی با بیان اینکه عضوگیری نهاد کتابخانه‌های عمومی در نمایشگاه کتاب انجام می‌شود، تصریح کرد: امسال مشارکت و همکاری نهادها و سازمان‌ها در برگزاری نمایشگاه کتاب، مورد توجه قرار گرفته است.

وی با اشاره به ارائه تازه‌های کتاب در  نمایشگاه کتاب شهرستان ساری، گفت: این نمایشگاه تا دوم آذرماه ادامه دارد.

ابراهیمی با بیان اینکه جایگاه کتاب در جامعه ما، دارای ارزش و اعتبار خاصی است، خاطرنشان کرد: رهبری بارها در بیانات‌شان توجه جامعه را به سمت کتاب و کتاب‌خوانی رهنمون کرده‌اند و فرمودند اگر جامعه‌ای می‌خواهد روی پای خود بایستد باید در همه علوم پیشرفته باشد و این گونه خروجی آن در جامعه مشهود می‌شود.

به گزارش فارس کتاب "ماجراهای سینا" در این نمایشگاه کتاب، رونمایی شد، این کتاب که حاوی اصول دین به زبان داستان و به دو زبان فارسی و انگلیسی است این کتاب شامل چند بخش از جمله پاسخ برای بچه‌هایی که سئوالاتشان درباره خدا بی‌پاسخ مانده است، کمکی برای پدر و مادر و معلمان در آموزش زبان به بچه‌ها و پاسخگویی به سئوالات دانش‌آموزان است.

نمایشگاه کتاب شهرستان ساری از امروز 25 آبان‌ماه در سالن سلمان هراتی مجتمع فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران آغاز به‌کار کرده و تا دوم آذر ادامه دارد، همچنین ساعت بازدید از نمایشگاه،از ساعت 9 صبح تا 21 است.