سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

آغاز برداشت نارنگی پیش رس از باغات مرکبات استان مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز برداشت نارنگی پیش رس از باغات مرکبات استان مازندران

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، ' دلاور حیدرپور 'در گفت و گویی با اعلام مطلب فوق افزود: برداشت نارنگی پیش رس در باغات استان آغاز شده و پیش بینی می شود در سال جاری بیش از 100 هزار تن محصول در این باغات تولید و به بازار مصرف عرضه گردد.

او با اشاره به اینکه استان مازندران بیش از 5 هزار هکتار باغات نارنگی دارد، وضعیت تولید نارنگی استان مازندران در سال جاری را مطلوب دانست و پیش بینی نمود در مجموع بیش از 700 هزار تن نارنگی (100 هزار تن پیش رس و 600 هزار تن نارنگی معمولی) در این باغات تولید گردد.

حیدرپور با اشاره به وضعیت خوب پرتقال در جنوب کشور خاطر نشان ساخت: هیچگونه نگرانی برای تأمین میوه شب عید وجود ندارد و میزان تولید داخل پاسخگوی نیاز کشور می باشد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر مشکل خاصی در خصوص آفت مرکبات وجود نداشته و کلیه مسائل تحت کنترل شبکه پیش آگاهی و مراقبت می باشد، بر جدی گرفتن بحث تغذیه گیاهان و آبیاری باغات از سوی باغداران تأکید کرد و تصریح نمود: باغداران بایستی برای جبران صدمات وارده با مدیریت تغذیه و آبیاری مناسب این مسأله را مدیریت نمایند.

وی گفت: باغداران نباید در بحث بازار زودتر از موعد مقرر نسبت به برداشت مرکبات اقدام نمایند، بلکه بایستی این محصول از لحاظ فیزیولوژی و کیفیت رسیده و سپس برداشت شود.