جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

آغاز برداشت توت فرنگی در زمین های کشاورزی آمل - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آغاز برداشت توت فرنگی در زمین های کشاورزی آمل

آغاز برداشت توت فرنگی در زمین های کشاورزی آمل


مدیرجهاد کشاورزی شهرستان آمل از آغاز برداشت محصول توت فرنگی در باغات توت فرنگی این شهرستان خبر داد.

آغاز برداشت توت فرنگی در زمین های کشاورزی آمل

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران سید مرتضی امینی روز شنبه افزود : برداشت توت فرنگی شهرستان آمل در مزرعه روستای پاشاکلا از حوزه مرکز جهادکشاورزی دهستان سورک این شهرستان آغاز شد.

وی با بیان اینکه تاکنون بیش از 19 هکتار از زمین های کشاورزی شهرستان آمل به کشت انواع توت فرنگی شامل گیلاسی، کاماراسو و سلوا اختصاص یافته پیش بینی نمود درسال جاری با میانگین عملکرد 9 تن در هکتار بیش از 169تن محصول توت فرنگی در این شهرستان تولید و به بازار مصرف عرضه شود.

سطح زیر کشت توت فرنگی در سال جاری یک هزار و 300 هکتار است که پیش بینی می شود از این سطوح 13 هزار تن توت فرنگی برداشت شود.

سطح زیر کشت توت فرنگی در سال گذشته یک هزار و 292 هکتار بوده که 12 هزار تن برداشت محصول صورت گرفته است.

چهار هزار و 15 بهره بردار مشغول فعالیت در کشت توت فرنگی هستند.

ارقام کشت شده توت فرنگی در استان از ارقام اصلاح شده و بیشتر از ارقام کاماراسو و سلوا است و ارقام محلی اتابکی، دلندی و گیلاسی توت فرنگی هم در استان مورد کشت و کار واقع می شود.

شهرستان بهنمیر قطب کشت توت فرنگی در استان مازندران است اما کشت این محصول در شهرستان های سیمرغ، جویبار، قائم شهر، بابل، ساری، نکا و بهشهر انجام می شود.

مازندران بعد از کردستان دومین استان از نظر سطح زیر کشت توت فرنگی در کشور است و دارای رتبه نخست از نظر کیفیت توت فرنگی در کشور است.