جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

آغاز برداشت باقلا در میاندورود - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آغاز برداشت باقلا در میاندورود

آغاز برداشت باقلا در میاندورود


مدیر جهادکشاورزی شهرستان میاندورود از آغاز برداشت باقلا در این شهرستان خبر داد.

آغاز برداشت باقلا در میاندورود

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، سید شبر موسوی روز سه شنبه از آغاز برداشت باقلا در سطح 200 هکتار از مزارع شهرستان میاندورود خبر داد و افزود: باقلا از محصولات کشت دوم در مزارع شالیزاری است که پیش بینی می شود بیش از سه میلیون و 650 هزار کیلوگرم باقلا سبز با میانگین عملکرد 18 هزار و 250 کیلوگرم در هر هکتار تولید شود.

وی ادامه داد: باقلا جهت تثبیت ازت در خاک مفید بوده و بقایای آن هم به عنوان کود آلی در مزارع مورد استفاده قرار می گیرد و باعث افزایش کیفیت خاک می شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میاندورود همچنین از آغاز عملیات اجرایی احداث ساختمان اداری مدیریت جهادکشاورزی این شهرستان خبر داد و افزود: این ساختمان در سه طبقه با مساحت 600 متر مربع است که هفت میلیارد ریال برای این ساختمان براورد هزینه شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گلوگاه نیز از پیش بینی کشت دانه روغنی سویا در دو هزا هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، رضا پورفلاح به سطح زیر کشت دانه روغنی سویا در زمین های کشاورزی شهرستان گلوگاه اشاره کرد و افزود: کشت دانه روغنی سویا به صورت بهاره و تابستانه در شهرستان گلوگاه انجام می شود.

وی ادامه داد: تاکنون 15 تن بذر اصلاح شده رقم 'ساری' در اختیار کشاورزان شهرستات گلوگاه قرار گرفته و توزیع آن بین بهره برداران ادامه دارد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گلوگاه اظهار کرد: دانه روغنی سویا به دلیل ارزش بالای غذایی و پروتئینی در بخش کشاورزی علاوه بر تغذیه انسان، کنجاله آن در تغذیه دام و طیور و صنعت مورد استفاده قرار می گیرد.

پور فلاح افزود: با توجه به کاهش نزولات آسمانی و کاهش منابع آبی، کشاورزان در این شهرستان می توانند نسبت به کاشت این محصول اقدام کنند و تولید قابل قبولی داشته باشند.

وی یادآور شد: پیش بینی می شود در سال زراعی جاری کشت دانه روغنی سویا در بیش از دو هزار هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان انجام شود.