جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

آغاز برجام فرصت طلایی برای صادرات است - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز برجام فرصت طلایی برای صادرات است

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی مازندران گفت: آغاز برجام فرصت طلایی برای صادرات محصولات در بخش های مختلف کشاورزی و صنعت و معدن است.

آغاز برجام فرصت طلایی برای صادرات است

شمسعلی هادیزاده معلم روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن ابراز خرسندی از اجرایی شدن برجام افزود : در حال حاضر در مرحله گذار اقتصادی می باشیم و بعد از یک تورم حاد و رکود بی سابقه امروز فضای جدیدی برای رونق و شکوفایی اقتصاد فراهم شده است و اگر نتوانیم بدرستی از این فرصت پیش آمده استفاده کنیم یک آسیب می تواند برای ما هم باشد.
وی افزود: دغدغه های مقام معظم رهبری و دولت تدبیر و امید براقتصاد بدون نفت است اما شاهد آن می باشیم که برخی از سرمایه گذاران خارجی بدنبال نفت در کشور می باشند و باید با برنامه ریزی های جدید شرایط را به سمتی سوق دهیم که از پتانسیل های تمامی بخش های صنعت، معدن ، کشاورزی و بازرگانی بهره گیریم.
وی گفت: استان مازندران با ظرفیت های خوبی که در بخش کشاورزی ، دام و طیور، لبنیات و بخش های دیگر دارد فرصت استثنایی برای صادرات به خصوص برای کشورهای آسیای میانه دارد.
هادیزاده معلم بیان کرد: آنچیزی را که همه ما باید مد نظر داشته باشیم این است که تولیدات ما باید بازار پسند باشد و با معیارها و استانداردهای جهانی برابری داشته باشد.
وی ادامه داد: خوشبختانه در بخش صادرات لبنیات دستاوردهایی داشته ایم اما در بخش های دیگر نیاز به تلاش بیشتری داریم.
رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی مازندران گفت: از دست ندادن بازار صادرات خارجی و استمرار صادرات یک امر بسیار مهمی است که متاسفانه در چند سال گذشته در بخش صادرات مرکبات توفیقات خوبی داشته ایم اما بعد از سرما و یخبندان و از بین رفتن مرکبات شمال بازار صادرات را از دست داده ایم.
وی اضافه کرد: حتی اگر ما مرکبات را از کشورهای اروپایی وارد می کردیم نباید صادرات به کشورهای آسیای میانه را قطع می کردیم که متاسفانه بازار صادرات مرکبات ما به کشورهای آسیای میانه از دست ما خارج شد.