جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

آغازطرح ساماندهی و انضباط بخشی موتورسیکلت سواران مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

آغازطرح ساماندهی و انضباط بخشی موتورسیکلت سواران مازندران

طرح ساماندهی و انضباط بخشی موتور سیکلت سواران مازندران به منظور کاهش کشته شدگان حوادث رانندگی ، تامین سلامت موتورسواران و امنیت و آسایش عمومی شهروندان از امروز شنبه در استان آغاز شد.

آغازطرح ساماندهی و انضباط بخشی موتورسیکلت سواران مازندران

مهدی باقری رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان مازندران در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه حدود 30درصد کشته شدگان حوادث رانندگی در استان را راکبان موتورسیکلت تشکیل می دهند ، گفت: این طرح تا پایان سال ادامه دارد و با متخلفان و قانون شکنان به شدت برخورد می شود.
وی افزود: هرگونه حرکت در پیاده رو ، حرکت در جهت مخالف مسیر مجاز ،ایجاد صداهای ناهنجار ،حمل بار غیر متعارف ،انجام حرکت های نمایشی و مارپیچ ،حمل یدک ،استفاده نکردن از کلاه ایمنی ،حرکت بر روی یک چرخ ، تردد در خطوط ویژه اتوبوس رانی و رانندگی بدون گواهینامه توسط راکبان موتورسیکلت ممنوع است .
وی توضیح داد :برابر ماده 20 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی ،قوانین و مقررات عمومی مربوط به حمل ونقل و عبور و مرور در موتورسیکلت ها نیز جاری است و راکبان موتورسیکلت ها نیز باید به رعایت کامل قوانین ومقررات راهنمائی و رانندگی اهتمام جدی داشته باشند
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان مازندران ،بیشترین گروه سنی راکبان موتورسیکلت افراد بین سنین 18 تا30 سال عنوان کرد و گفت :از ابتدای سال جاری تاکنون 22 هزارو380 دستگاه موتورسیکلت در استان توقیف شده است.
بر اساس آمار پزشکی قانونی مازندران در شش ماه امسال 347 نفر بر اثر تصادفات رانندگی در جاده‌های استان جان باختند که 93 نفر موتورسوار بودند.