جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

اعمال محدودیت در تردد خودروها به پناهگاه حیات وحش میانکاله - نمایش محتوای خبر

 

 

اعمال محدودیت در تردد خودروها به پناهگاه حیات وحش میانکاله

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت از محیط زیست مازندران، ارزش و اهمیت اکولوژیکی پناهگاه حیات وحش میانکاله بر کسی پوشیده نبوده و موضوعی کاملاً واضح است.

این تالاب از تالاب‌های مهم بین‌المللی تحت کنوانسیون رامسر و یکی از 9 ذخیره‌گاه مهم زیست کره کشور محسوب می‌شود که هرساله تعداد بی‌شماری از پرندگان مهاجر جهت زمستان گذرانی به این پناهگاه مهاجرت می‌کنند و از دیگر ویژگی‌های بارز این منطقه وجود پوشش خاصی از جنگل‌های جلگه‌ای مربوط به دوران سوم زمین‌شناسی است، بنابراین از لحاظ فون، فلور گیاهی و جانوری بسیار بی‌نظیر است.

ورود بی‌حد و اندازه مسافران و گردشگران خارج از ظرفیت برد اکولوژیک آن پناهگاه تبعات جبران‌ناپذیری را نظیر تخریب و آسیب به پوشش گیاهی، ایجاد آتش‌سوزی‌های عمدی، کاهش امنیت منطقه به دلیل سر و صدای گردشگران، تخریب سواحل به دلیل حجم بالای تردد خودرو، حجم بالای زباله و پساب ناشی از ورود گردشگران و بروز شکار غیرمجاز به همراه دارد.

در این راستا با دستور دادستان بهشهر محیط‌بانان منطقه با همکاری نیروی انتظامی، یگان مرزبانی، دامداران، موسسات مردم‌نهاد بهشهر و زاغمرز، اقدام به کنترل عبور و مرور کلیه وسائط نقلیه به داخل پناهگاه حیات وحش به‌ویژه در روزهای پنج‌شنبه و جمعه کرده تا پناهگاه حیات وحش میانکاله مورد مدیریت دقیق‌تری قرار گیرد.