رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

اعلام نفرات برتر مسابقات همخوانی قرآن کریم مازندران - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اعلام نفرات برتر مسابقات همخوانی قرآن کریم مازندران

اعلام نفرات برتر مسابقات همخوانی قرآن کریم مازندران


مسابقات همخوانی قرآن کریم

اعلام نفرات برتر مسابقات همخوانی قرآن کریم مازندران

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران اسامی نفرات برتر مسابقات همخوانی قرآن کریم در مازندران را اعلام کرد.
حجت‌الاسلام مسعود قربانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری به برگزاری نوزدهمین دوره مسابقات استانی اذان، ابتهال، مدیحه‌سرایی و همخوانی قرآن کریم مازندران اشاره کرد و گفت: این دوره از مسابقات در جوار بقعه امامزاده عباس(ع) ساری برگزار شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، بیان داشت: پیش از این مسابقات استانی قرآن کریم مرحله استانی در شهرستان‌های آمل و بابل برگزار شد.

قربانی از حضور 30 گروه شرکت کننده در نوزدهمین دوره مسابقات اذان، ابتهال، مدیحه‌سرایی و همخوانی قرآن کریم مازندران خبر داد و افزود: 12 گروه خواهر و 18 گروه برادر در این دوره از مسابقات با یکدیگر به رقابت پرداختند.

وی با بیان اینکه در رشته تواشیح و همخوانی قرآن کریم در قسمت برادران گروه طاها از ساری رتبه نخست، گروه بنی‌فاطمه از ساری رتبه دوم و گروه فاطر از شهرستان بابلسر رتبه سوم را کسب کردند، افزود: در قسمت خواهران گروه نسیم رحمت از بابلسر، گروه بضعه النبی از بابل و گروه نورالهدی از شهرستان فریدونکنار رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند.

این مسئول با اشاره به اینکه در رشته ابتهال بزرگسالان مصطفی قاسمی از قائمشهر و مجید آهنگری از ساری به صورت مشترک حائز رتبه نخست شدند، افزود: امیرحسین آتشین‌بار از بابلسر و یاسر نوری از ساری رتبه‌های دوم و سوم را کسب کردند.

قربانی با بیان اینکه در رشته دعاخوانی خواهران بزرگسال صفورا یداللهی از آمل و آذر حمزه‌وند از قائمشهر رتبه‌های اول و دوم را کسب کردند، اظهار داشت: در قمست برادران رشته دعا خوانی همت قاسمی و حبیب الله شاکری از قائمشهر رتبه‌های اول و دوم را کسب کردند.

وی با بیان اینکه محمد متولی از بابل، سید محمد بوی‌افراز از قائمشهر و سید سجاد اشرفی از ساری در رشته اذان قسمت بزرگسال رتبه‎های اول تا سوم را کسب کردند، ادامه داد: محمدجواد علی‌نژاد از نکا، حسین داداش‌نژاد از آمل و علیرضا قربانی از بهشهر رتبه‌های اول تا سوم رشته اذان قسمت شکوفه‌ها را کسب کردند.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان با بیان اینکه نفرات برتر اعلام شده به مسابقات کشوری راه‌ پیدا کردند، افزود: مازندران استعداد بالایی در جذب استعدادهای قرآنی داد که به فرموده مقام معظم رهبری این مسابقات می‌تواند مسیر مناسبی برای کشف استعدادهای قرآنی در کشور شود.