رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

اعلام نامزدهای 3 بخش گفت‌وگو، گزارش و شعر - نمایش محتوای خبر

 

 

اعلام نامزدهای 3 بخش گفت‌وگو، گزارش و شعر

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از کمیته اطلاع‌رسانی جشنواره ملی مطبوعات، خبرگزاری‌ها و رسانه‌های مجازی کودک و نوجوان، نامزدهای دریافت جایزه سه بخش «گفت‌وگو»، «گزارش» و «شعر» یازدهمین جشنواره مطبوعات کودک اعلام شدند.

هیئت داوران بخش «گفت‌وگو» 82 اثر رسیده به دبیرخانه را مورد بازبینی قرار دادند و چهار اثر «من دانش‌آموز دنیا هستم!» اثر آیدا ابوترابی از نشریه‌ دوچرخه، «معطل فعل مُعتل نشوید» اثر مریم سعیدخواه از نشریه‌ رشد جوان، «بوی گل سرخ» اثر زهرا عبدی از نشریه‌ ملیکا و «نگذاریم مگس از سر انگشت طبیعت بپرد!» اثر محمد سرابی از نشریه‌ دوچرخه را به عنوان نامزد معرفی کرد.

در بخش «گزارش» هم از میان 183 اثر که داوری شد چهار اثر تهمینه حدادی برای «مدرسه‌ مهمان‌نوازی» از نشریه‌ رشد جوان، الهام کاظمی برای «بیمارستان عروسک‌ها!» و زهرا سپیدنامه برای «پاندای کونگ‌فوکار شورا!» هر دو از نشریه‌ همشهری بچه‌ها و محسن صفری برای «هری‌پاتر روی میز نوجوان‌ها» از نشریه انتظار نوجوان به عنوان نامزد دریافت جایره انتخاب شد.

هیئت داوران 455 اثر را در رده‌ شعر کودک و خردسال و رده شعر نوجوان مورد بازبینی و بررسی قرار داد.

در بخش شعر کودک و خردسال اثر طیبه شامانی برای شعر «کوچه شیطان» از نشریه‌ رشد نوآموز و مریم هاشم‌پور برای اثر «نوشابه و شیر» از نشریه‌ رشد نوآموز و «خواب برفی» از نشریه سه چرخه نامزد شدند.

در عین حال در بخش شعر نوجوان محمد عزیزی برای شعر «شعر غنچه مچاله» از نشریه‌ کیهان بچه‌ها و مهدیه نظری برای اثر «شعر خشم» از نشریه‌ دوچرخه به عنوان نامزد دریافت جایزه اعلام شدند.

آثار ارسال شده به دبیرخانه این جشنواره در هشت بخش تیتر و خبر، سرمقاله و یادداشت، گفت‌وگو، گزارش، داستان، شعر، عکس و گرافیک مطبوعاتی مورد بررسی هیئت داوران قرار گرفتند.

برگزیدگان یازدهمین جشنواره مطبوعات کودک و نوجوان در مراسمی روز چهارم اردیبهشت در مازندران جوایز خود را دریافت می‌کنند.