سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

اعلام موجودیت رسمی گروه حامیان موسیقی در آمل - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اعلام موجودیت رسمی گروه حامیان موسیقی در آمل

اعلام موجودیت رسمی گروه حامیان موسیقی در آمل


گروه حامیان موسیقی در آمل با هدف شناسایی استعدادهای برتر و هدفمند کردن برگزاری کنسرت ها جمعه شب در این شهرستان راه اندازی شد.

اعلام موجودیت رسمی گروه حامیان موسیقی در آمل

به گزارش خبرنگار ایرنا ، این گروه با برگزاری نشستی در مجتمع فرهنگی و هنری ولی عصر(عج) اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل و با حضور ' حمیدرضا دیبازر ' آهنگساز و مدرس دانشگاه تهران و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد آمل اعلام موجودیت کرد.
مسئول گروه حامیان موسیقی آمل در این نشست گفت که مقدمات راه اندازی این گروه از مرداد ماه امسال چیده شد و هم اکنون به صورت رسمی اعلام موجودیت کرد.
محمد حدادی با اعلام این که استعدادهای خوبی در بخش موسیقی در شهرستان آمل فعال هستند، افزود : حدود 130 نفر از هنرمندان سطوح مختلف موسیقی از مبتدی تا حرفه ای و پیشکسوتان اکنون عضو گروه حامیان موسیقی آمل شدند.
وی یکی از برنامه های این گروه را ارائه آموزش های حرفه ای و دعوت از استادان بنام کشوری برای این منظور اعلام کرد و گفت : با وجود استعدادهای زیادی موسیقی که در آمل داریم، خروجی های این بخش در یک سطح باقی ماندند و بالاتر نرفتند که یکی از دلایل ضعف در این بخش ، آموزشگاهها هستند که انتظار است با احساس مسئولیت بیشتر ، به دنبال ارتقاء وضعیت تعالی موسیقی شهرستان باشند.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل هم در این نشست از تشکیل این انجمن استقبال کرد و گفت : با استقبال هنرجویان جدیدی که تمایل زیادی به فراگیری موسیقی و برگزاری سه کنسرت در طول ماه در این شهرستان دارند ، روزهای خوش این هنر در آمل شروع شده است.
محمد محمدی فضای آموزش موسیقی در آموزشگاههای شهرستان را خوب توصیف کرد و افزود : به طور میانگین سه کنسرت در ماه در سطح بالا بدون محدویت و با مجوز در این شهرستان برگزار می شود که حداقل 2 اجرا مربوط به هنرمندان خوش ذوق این شهرستان است.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل پائین بودن درآمد هنرمندان را یکی از دغدغه های جدی اهالی فرهنگ و هنر دانست و گفت : این رویکرد باید در سطح ملی پیگیری و حل و فصل شود ، هرچند در سال های اخیر با تشکیل صندوق حمایت از هنرمندان قدم هایی برداشته شده ، اما کافی نبوده است.
وی با ابراز تاسف از این که برخی از هنرمندان به خصوص پیشکسوتان فرهنگ و هنر با حداقل ها زندگی می کنند ، افزود : مرحوم استاد فرهنگ شریف از جمله پیشکسوتانی بوده که با حداقل ها زندگی کرده بود.
محمدی با ذکر خاطره ای از مرحوم شریف ، توضیح داد : برای عیادت از استاد شریف به منزل ایشان رفتم و از ایشان سراغ سازشان را گرفتم که همسر استاد پاسخ داد که به علت ناتوانی مالی مجبور به فروشش شدند.
وی اضافه کرد : حتی شنیدن خاطره هم سخت و خیلی زشت است که هنرمندان ما چگونه زندگی می کنند و متاسفانه باید گفت که وضعیت خیلی از هنرمندان ما اکنون به این شکل است.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل همچنین با بیان اینکه اکنون هوای هنر در شهرستان آمل آفتابی است ، گفت : الان در هر قسمت از این شهر از هنر تجسمی ، موسیقی و خوشنویسی گرفته تا دیگر رشته ها به طور مستمر فعال است و هماهنگی خوبی میان همه گروههای فرهنگی و هنری شهرستان ایجاد شده است.
رئیس انجمن موسیقی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل هم در این همایش گفت : با توجه به قدمت جایگاه فرهنگی آمل ، موسیقی این شهرستان هم قدمتی به همین درازا دارد .
محمدرضا ذاکری به پرورش موسیقی دانان سرآمد در شهرستان اشاره کرد و از استاد فقید فرهنگ شریف به عنوان یکی از آنها یاد کرد .
وی گفت : در سال های اخیر هم هنرمندان زیادی برای بازکردن فضای بسته موسیقی در آمل زحمت کشیدند، هرچند فعالیت های آنها جنبه تجربی داشته است.
او با بیان اینکه نسل فعلی موسیقی آمل از هنرآموزان تحصیل کرده و آکادمیک هستند، اضافه کرد : هنرجویان زیادی هم اکنون در دانشگاههای کشور در رشته موسیقی مشغول تحصیل هستند که نوید بخش آینده خوبی برای این هنر درآمل دارد.
رئیس انجمن موسیقی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل به وجود 17 آموزشگاه فعال موسیقی دارای مجوز در این شهرستان اشاره کرد و گفت : خوشبختانه فعالیت این آموزشگاه رو به پیشرفت و چشمگیراست، به طوری که کنسرت های زیادی را در این شهرستان شاهد برگزاری آن هستیم.