رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

اعلام جمعیت مازندران- سه میلیون و 120 هزار و 833 نفر - نمایش محتوای خبر

 

 

اعلام جمعیت مازندران- سه میلیون و 120 هزار و 833 نفر

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، فرج‌الله ملکی در جلسه‌ای با حضور معاونان، کارشناسان و جمعی از رؤسای ادارات ثبت احوال استان در بیان آمار وقایع چهارگانه حیاتی "ولادت، وفات، ازدواج و طلاق" که طی چهار ماهه نخست سال جاری به ثبت رسید، اظهار داشت: در چهار ماهه نخست سال جاری 14 هزار و 283 واقعه ولادت در مازندران به ثبت رسید.

وی افزود: ولادت صورت ‌گرفته در مازندران به طور متوسط در هر شبانه‌روز 115 واقعه و نرخ ولادت ثبت شده استان 13.7 در هزار است.

این مسئول با اشاره به اینکه در این مدت بدون احتساب مهاجرت‌های صورت گرفته، 9 هزار و 108 نفر به جمعیت استان اضافه شده است، تصریح کرد: ولادت ثبت شده نسبت به مدت مشابه سال قبل کمتر از نیم درصد کاهش را نشان می‌دهد.

ملکی ادامه داد: جمعیت استان مازندران بدون احتساب مهاجرت سه میلیون و 120 هزار و 833 نفر است.

مدیرکل ثبت احوال مازندران به وفات ثبت شده در استان مازندران اشاره کرد و گفت: در چهار ماهه نخست سال جاری پنج هزار و 175 مورد وفات اعلام شد که از این تعداد فوتی دو هزار و 945 نفر مرد و دو هزار و 230 نفر زن بودند.

ملکی وفات ثبت‌شده مازندران در هر شبانه‌روز را به طور متوسط 42 واقعه عنوان کرد و خاطر نشان کرد: نسبت به مدت مشابه سال قبل 5.2 درصد افزایش داشته است.

وی افزود: نرخ وفات در مازندران پنج در هزار است.

ملکی با بیان اینکه کمترین وفات در گروه سنی 10 تا 14 سال و بیشترین وفات در گروه سنی 85 سال و بیشتر به ثبت رسیده است، یادآور شد: بیشترین دلیل وفات ثبت شده در مازندران مربوط به بیماری‌های قلبی و عروقی بوده است.

مدیرکل ثبت احوال مازندران در ادامه به بیان آمار ازدواج و طلاق ثبت شده در استان مازندران پرداخت و گفت: در چهار ماهه نخست سال جاری 10 هزار و 360 مورد ازدواج و دو هزار و280 واقعه طلاق ثبت شده است که به طور متوسط در هر شبانه‌روز 84 واقعه ازدواج و 18 واقعه طلاق در مازندران به ثبت می‌رسد.