جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

اعلام آمادگی 10 مسجد سوادکوه برای برگزاری مراسم اعتکاف - نمایش محتوای خبر

 

 

اعلام آمادگی 10 مسجد سوادکوه برای برگزاری مراسم اعتکاف

رئیس اداره تبلیغات اسلامی سوادکوه از اعلام آمادگی 10 مسجد سوادکوه برای برگزاری مراسم اعتکاف خبر داد.

اعلام آمادگی 10 مسجد سوادکوه برای برگزاری مراسم اعتکاف

به گزارش خبرگزاری فارس از سوادکوه، حجت‌الاسلام غلام‌حسین ذاکری‌خطیر صبح امروز در جلسه تبیین برنامه‌های سال 95 شهرستان سوادکوه با گرامی‌داشت آغاز ماه رجب، گفت: ماه رجب رگبار باران رحمت است و همگان باید از این فرصت الهی بهره‌مند شویم که تأکید پیامبر اعظم (ص)، ائمه معصومین، امام راحل و مقام معظم رهبری درباره اعتکاف بیان‌گر اهمیت آن است.

وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی‌های لازم برای برگزاری مراسم اعتکاف در شهرستان سوادکوه توسط اداره تبلیغات اسلامی انجام شده است، افزود: مدیران ادارات و نهاد‌ها برای حضور همکاران اداری در مراسم اعتکاف همکاری کنند و مصوبات ستاد اعتکاف شهرستان سوادکوه اجرایی شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی با اشاره به دغدغه‌های مقام معظم رهبری برای اجرایی شدن اهداف اقتصاد مقاومتی، خاطر‌نشان کرد: مقام معظم رهبری، کسانی که صرفه‌جویی می‌کنند را مجاهد در راه خدا توصیف کردند که بیانگر عظمت آن است.

این مسئول با اشاره به آمار‌های جهانی و مقایسه مصرف در ایران و سایر کشور‌ها، اظهار کرد: ایران 9 برابر ژاپن و نروژ، 7 برابر میانگین مصرف اروپایی‌ها، 3 برابر عربستان، 4 برابر ترکیه مصرف انرژی و 6 برابر مصرف جهانی مصرف نان دارد که بیان‌گر اسراف در جامعه است.

ذاکری‌خطیر با اشاره به اینکه خدا اسراف‌کنندگان را دوست ندارد، خاطر‌نشان کرد: اسراف به منافع فردی و اجتماعی ضربه وارد می‌کند و نماز فرد اسراف‌کننده مورد قبول الهی نیست و آنان محروم از هدایت خداوند هستند.

وی به نتایج اسراف در جامعه اشاره کرد و آن را مخالف دست‌یابی به اهداف اقتصاد مقاومتی و توسعه همه‌جانبه توصیف و اظهار کرد: سقوط تولید، ضعف ایمان و اختلاف طبقاتی بخشی از نتایج اسراف است و مصرف صحیح در دوری از اسراف باعث گشایش دست دولت برای خدمت‌رسانی بیشتر می‌شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی از برنامه‌ریزی لازم برای برگزاری مراسم اعتکاف در سوادکوه خبر داد و گفت: تاکنون 10 مسجد در شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی برای برگزاری مراسم اعتکاف اعلام آمادگی کردند.