سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

اعلام آمادگی فنلاند و اوکراین برای حضور کشتی‌های تفریحی در دریای مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

اعلام آمادگی فنلاند و اوکراین برای حضور کشتی‌های تفریحی در دریای مازندران

دلاور بزرگ‌نیا امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری با بیان اینکه گردشگری دریایی یکی از ظرفیت‌های مازندران محسوب می‌شود که باید تقویت شود، گفت: تاکنون به بحث گردشگری دریایی به شکل علمی در استان توجه نشده است.

وی با اشاره به اینکه پرداختن به موضوع دریا و آماده‌سازی بسترهای لازم عزم ملی می‌طلبد، اظهار داشت: به طور کلی بحث گردشگری دریایی باید به ‌صورت موضوع ملی دیده ‌شود و در این ‌راستا از سرمایه‌ها و اعتبارات ملی بهره‌گیری شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با بیان اینکه در حوزه ترددهای دریایی بین کشورها اقداماتی صورت‌ گرفته‌ است، افزود: هنوز این سرمایه‌گذاری‌ها به نتیجه نهایی نرسیده ‌است.

بزرگ نیا بیان‌ داشت: قریب به سه یا چهار سرمایه‌گذار برای ساخت اسکله دریایی و حوضچه‌های آرامش در استان آمادگی کامل دارند.

وی با اعلام اینکه در حال حاضر دو کشتی تفریحی از اوکراین و فنلاند آمادگی دارند تا به دریای مازندران هدایت شوند، گفت: تحقق این امر منوط به تایید تردد کشتی‌ها از سوی سازمان بنادر و دریانوردی مازندران است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران یادآور شد: نشست‌هایی نیز با حضور سرمایه‌گذاران و سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شد و قرار است مشخصات فنی این کشتی‌ها ارائه شود.

بزرگ‌نیا اظهار داشت: سازمان بنادر و دریانوردی مازندران نیز اعلام کرده در صورت تردد این شناورها در دریای مازندران می‌توانند از بنادر امیرآباد، نوشهر و فریدونکنار برای پهلوگیری و جابه‌جایی مسافر استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی برای بحث گردشگری دریایی در مازندران مستلزم توجه بیشتر مسئولان استانی و کشوری است.