جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

اعلام آمادگی بیش از 200 مسجد مازندران برای پذیرایی از معتکفین - نمایش محتوای خبر

 

 

اعلام آمادگی بیش از 200 مسجد مازندران برای پذیرایی از معتکفین

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، آیت‌الله نورالله طبرسی در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان ساری با دعوت به تقوی الهی، اظهار داشت: ماه رجب فرصتی برای خودسازی است و درهای رحمت خداوند در این ماه برای بهره‌برداری معنوی از این ماه باز است.

وی با اشاره به شروع اعتکاف در ماه رجب، تصریح کرد: جوانان این مرز و بوم از این مراسم معنوی استقبال بسیاری مناسبی انجام دادند.

امام جمعه ساری خاطرنشان کرد: ایام اعتکاف در بعد از انقلاب در کشور فراگیر شد و جوانان این مرز و بوم در دانشگاه‌ها و در مساجد بسیار با شور و نشاط حاضر می‌شوند.

وی در ادامه با اشاره به اعلام آمادگی بیش از 200 مسجد مازندران برای برگزاری مراسم اعتکاف، یادآور شد:  بسیاری از مساجد دانشگاه در استان نیز برای برگزاری مراسم معنوی اعتکاف اعلام آمادگی کردند.

طبرسی با اعلام اینکه جوانان این مرز و بوم با وجود ارتباطاتی آزادی که در جهان وجود دارد، به اسلام و مذهب اعتقاد دارند،افزود: دین و مذهب در ریشه مردم نفوذ کرد و غالب جمعیت کشور گرایش به اسلام دارند.

وی با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال اقتصاد و فرهنگ گفت: باید تلاش کنیم در سال‌جاری فرهنگ عفاف، جهاد، طهارت، عبادت و خلوص نیت در کشور نهادینه شود.

این مسئول در ادامه به دیدار رهبر انقلاب با معلمان نیز اشاره کرد و گفت: معظم‌له در این دیدار به دست‌اندرکاران توصیه کرد که  رفتار مناسبی با معلمان و این قشر زحمت‌کش داشته باشند.

امام جمعه ساری، خواستار به‌کارگیری معلمان متعهد و شایسته در کشور شد و گفت: در انتخاب معلمان از کارهای سیاسی و جناحی بپرهیزیم.

وی اضافه کرد: شایسته‌سالاری باید در جامعه رواج داشته باشد اگر در انتخاب معلمان به شایسته سالاری توجه نشود آینده کشور دچار مخاطرات جبران ناپذیری می‌شود.

طبرسی بیان داشت: مسئولان نیازهای معنوی معلمان را رفع کنند،تا فرزندان این سرزمین که سرمایه‌ بالقوه جامعه هستند را برای به کار سرمایه‌بالفعل کشور آماده کنند.

وی در پایان با اشاره به در پیش بودن هفته هلال‌احمر گفت: این قشر جامعه در مواقع بحران در کنار مردم هستند و از زحمات این افراد در جامعه باید قدردانی شود.