جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

اعطای وام خوداشتغالی به 43 مددجو و معرفی 200خانواده به کمیته امداد - نمایش محتوای خبر

 

 

اعطای وام خوداشتغالی به 43 مددجو و معرفی 200خانواده به کمیته امداد

مدیر عامل انجمن حمایت زندانیان ساری گفت: 43 نفر از مددجویان و یا خانواده های آنان پارسال با هماهنگی اداره مراقبت بعد از خروج از زندان وام خود اشتغالی دریافت کرده و 200 خانواده نیز تحت حمایت کمیته امداد قرار گرفتند.

اعطای وام خوداشتغالی به 43 مددجو و معرفی 200خانواده به کمیته امداد

پرویز آقاپور روز پنج شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه این وام به مبلغ پنج، 10، 15 و 20 میلیون تومان بوده است، ادامه داد: مددجویان و خانواده های آنان وام های خود اشتغالی را از طریق کمیته امداد امام خمینی، بسیج سازندگی، دبیرخانه اشتغال و بانک مهر دریافت کردند.
وی افزود: همچنین در سال گذشته 12 نفر همسر زندانی به موسسه کاریابی و اشتغال و هشت خانواده نیزبه سازمان خیریه آبشار عاطفه ها معرفی شده اند.
مدیرعامل انجمن حمایت ساری از کمک یک میلیارد ریالی این انجمن به خانواده های مددجویان در سال گذشته خبرداد و گفت: این مبلغ طی یک سال برای انجام کمک های نقدی، غیرنقدی، فرهنگی آموزشی، خدماتی و مشاوره ای و قضایی برای خانواده های مددجویان هزینه شده است.
آقاپور تعداد خانواده های مددجویان تحت حمایت این انجمن را 300 خانواده عنوان و اظهار کرد: اگر چه بیشتر خانواده های مددجویان نیازمند هستند اما 300 خانواده تا کنون تحت حمایت انجمن قرار گرفتند.
وی افزود: البته از مددکاران زندان خواستیم تا اگر خانواده ای واقعا نیازمند است اطلاع رسانی کند.
مدیرعامل انجمن حمایت ساری بخشی از کمک های انجمن به مددجویان را حمایتی دانست و گفت: در همین راستا تفاهم نامه ای بین اداره کل زندانها و کمیته امداد برقرار شد و حدود 200 خانوار مددجوی نیازمند تحت حمایت کمیته امداد قرار گرفته اند.
آقاپور در بخش دیگری از گفت وگو با گرامیداشت پنجم خردادماه مصادف با روز ملی حمایت از خانواده زندانیان روز نسیم مهر، تصریح کرد: این خانواده ها در معرض انواع آسیب های اجتماعی، فرهنگی، روانی و اقتصادی قرار دارند.
وی ادامه داد: بدون شک بیشتر آنان هیچ نقشی در ارتکاب جرم ازسوی فرد بزهکار نداشته اند اما درحقیقت نخستین قربانیان جرم و جنایت در جامعه محسوب می شوند.
وی با بیان اینکه بیشتر خانواده های مددجویان نیاز مبرم به حمایت مالی و حتی معنوی دارند؛ گفت: نیاز آنان به حدی است که حتی در بیشتر موارد برای تامین حداقل نیازها دچار بحران های جدی می شوند، در حالی که باید دغدغه این خانواده ها صرفا حبس سرپرست خانواده باشد.