سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

اعزام 560 دانش‌آموز رامسری به مناطق عملیاتی دفاع مقدس - نمایش محتوای خبر

 

 

اعزام 560 دانش‌آموز رامسری به مناطق عملیاتی دفاع مقدس

فرمانده ناحیه مقاومت سپاه رامسر از اعزام 560 دانش‌آموز رامسری به مناطق عملیاتی دفاع مقدس خبر داد.

اعزام 560 دانش‌آموز رامسری به مناطق عملیاتی دفاع مقدس

محمد جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رامسر از اعزام گروه‌های راهیان نور همچون سال‌های گذشته در سه حوزه مقاومت محلات، بسیج دانشجویی و دانش‌آموزی به تعداد 560 نفر خبر داد و اظهار کرد: سربلندی و اقتدار کشور ثمره خون شهیدان و مجاهدت‌های ایثارگران و جانبازانی است که در هشت سال دفاع مقدس از میهن، خاک و ناموس دفاع کردند.

فرمانده ناحیه مقاومت سپاه رامسر با اشاره به اینکه جوانان امروزی در فضای آرام زندگی می‌کنند و از آن فضا اطلاع ندارند، افزود: این وظیفه همه هست کسانی را که با فضای دفاع مقدس آشنایی ندارند، زمینه را آماده کنیم که بتوانند در مناطق جنگی جنوب کشور حضور یابند و فضا را از نزدیک لمس کنند.

وی با اشاره به اینکه جوانان امروزه نیز با آسیب‌های جدی مواجه هستند و هجمه‌های سنگین فرهنگی، اجتماعی و ... را تحمل می‌کنند، تصریح کرد: به‌دلیل اهمیت این مهم مقام معظم رهبری 20 اسفند را به عنوان روز راهیان نور نام‌گذاری کردند.

جعفری هدف از اعزام گروه‌ها را انتقال فرهنگ جهاد و شهادت دانست و گفت: این مناطق که جای جای آن آغشته به خون پاک شهداست به نوعی تداعی‌کننده ایثار و حماسه رزمندگان است که نگاه جدیدی برای زندگی بیننده فراهم می‌کند.

فرمانده ناحیه مقاومت سپاه رامسر با اشاره به اینکه با وجود اتفاقات ایجادشده در جامعه جوانان امروزی ما نیز موفقیت‌های بسیاری کسب کردند و اما از طرفی دشمن در تلاش است که جوانان را دچار خود کم‌بینی کند، خاطرنشان کرد: باید با یادآوری و شناساندن دورانی که جوانان این سرزمین با دست‌های خالی دشمن را از خاک خود بیرون کردند نقش مؤثری در فرهنگ‌سازی جامعه ایفا کنیم.