جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

اعزام 500 اکیپ از 5 استان به مناطق طوفان‌زده مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

اعزام 500 اکیپ از 5 استان به مناطق طوفان‌زده مازندران

مدیرعامل شرکت توانیر اعزام 500 اکیپ از پنج استان به مناطق طوفان‌زده مازندران خبر داد و گفت: برق مناطق آسیب‌دیده تا امشب وصل می‌شود.

اعزام 500 اکیپ از 5 استان به مناطق طوفان‌زده مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع برق مازندران، آرش کردی در بازدید از مناطق آسیب‌دیده طوفان در مازندران با بیان اینکه بیشترین خسارت به تأسیسات برقی در شهرهای قائم‌شهر، آمل و بابل بوده است، اظهار کرد: مشکل خطوط اصلی برق تا یک ساعت آینده و خطوط فرعی تا عصر روز شنبه برطرف می‌شود.

وی افزود: به علت شدت وزش باد در بامداد روز گذشته، نیمی از خطوط فعال برق در لحظات اولیه وقوع طوفان از مدار خارج شد و با تلاش مجموعه شرکت توزیع برق مازندران بسیاری از خطوط برقدار و استان‌های معین نیز درخواست اعزام نیرو صورت گرفت.

مدیرعامل شرکت توانیر تصریح کرد: در طوفان روز گذشته 210 خط اصلی برق دچار عیب شد که با تلاش شبانه‌روزی همکاران تمام خطوط اصلی برقدار و سه خط بی‌برق است که تا ساعاتی دیگر همه خطوط اصلی برق‌دار می‌شوند.

این مسؤول بیان کرد: به علت طوفان شدید و آب‌گرفتگی حدود 60 میلیارد ریال خسارت به شبکه برق مازندران وارد شد.

کردی با بیان اینکه 45 اکیپ از مأموران برق روز جمعه در حال حل مشکل برق بودند، گفت: 500 اکیپ امروز از استان‌های تهران، سمنان، گلستان، گیلان، مرکزی و غرب مازندران برای حل مشکل شبکه‌های توزیع برق مازندران به مناطق آسیب‌دیده  اعزام تا مشکلات مردم استان را برطرف کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران نیز با بیان اینکه با تلاش شبانه‌روزی و ایثارگرانه مجموعه معاونان، مدیران، کارشناسان و اکیپ‌های فنی و عملیاتی 70 درصد برق مناطق آسیب‌دیده ناشی از طوفان در همان روز اول برطرف شد، اظهار کرد: میزان خسارات وارده به اندازه‌ای بود که ناچار به دعوت از همکاری سایر استان‌ها شدیم.

قاسم شهابی افزود: درصد خسارات وارده در سه شهرستان قائم‌شهر، بابل و آمل بسیار زیاد بوده و کانون اصلی خسارات وارده شهرستان قائم‌شهر بوده که میزان سرعت باد نیز 130 کیلومتر بر ساعت گزارش شده بود.

وی گفت: برای سرعت بخشیدن و تسریع در کار و استمرار ارائه خدمات به شهرستان‌های آسیب‌دیده از استان‌های همجوار درخواست همکاری و با اعزام نیروها نسبت به تداوم انجام عملیات اقدام و پیش‌بینی می‌شود تا پایان امشب برق مناطق آسیب‌دیده وصل شود.