جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

اعزام 3 هزار ساروی به اردوی راهیان نور - نمایش محتوای خبر

 

 

اعزام 3 هزار ساروی به اردوی راهیان نور

معاون سیاسی فرماندار ساری گفت: سال گذشته حدود 3 هزار نفر از شهرستان ساری به اردوهای راهیان نور اعزام شدند و امسال هم به همین تعداد، عازم مناطق عملیاتی می‌شوند.

اعزام 3 هزار ساروی به اردوی راهیان نور

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، اسماعیل حسن‌زاده عصر امروز در جلسه ستاد راهیان نور مرکز استان با گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر، اظهار کرد: انقلاب اسلامی تنها انقلابی در دنیاست که ریشه مذهبی و فرهنگی دارد.

وی با بیان اینکه در حالی که خاورمیانه در ناامنی است اما جمهوری اسلامی ایران در امنیت کامل به سر می‌برد، افزود: در این اقیانوس پرتلاطم، جمهوری اسلامی مانند جزیره باثباتی است که مردم آن در امنیت کامل زندگی می‌کنند.

معاون سیاسی فرماندار ساری با اشاره به اینکه وظیفه داریم پاسدار حرمت خون شهدا باشیم، گفت: انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان، وظیفه مهم‌تری است که بر عهده داریم.

این مسئول با بیان اینکه باید فضایی ایجاد شود تا جوانان و نوجوانان از مناطق عملیاتی بازدید کرده و آگاه باشند که جوانان دیروز در چه مناطقی جنگیدند، تصریح کرد: هنوز فضای جنگ و جبهه در جنوب و جنوب غرب کشور مانند یک موزه حفظ شده‌است.

حسن‌زاده با اشاره به اینکه کسانی که به بازدید از مناطق عملیاتی می‌روند دچار انقلاب درونی می‌شوند، ادامه داد: سال گذشته نزدیک به 3 هزار نفر از شهرستان ساری به اردوهای راهیان نور اعزام شدند و امسال هم به همین تعداد، عازم مناطق عملیاتی می‌شوند.

وی با بیان اینکه بخشداران هم ستاد راهیان نور در بخش‌ها را فعال کنند، تصریح کرد: مراسم بدرقه کاروان راهیان نور، امسال هم با مشارکت مردم برگزار می‌شود و دستگاه‌های اجرایی هم تدابیر لازم برای اعزام اردوهای کاروان راهیان نور را فراهم کنند.

فرمانده سپاه ناحیه ساری نیز اظهار کرد: همه اقدامات شهدا در راه خدا بود و هدایتگری افکار هم به شهدا تعلق دارد.

علی خادم با اشاره به چالش‌های جدی که در سطح جامعه وجود دارد، افزود: گسست و بحران خانوادگی به سراغ جامعه ما می‌آید و دلیل آن هم تغییر سبک‌های زندگی است.

وی با بیان اینکه دشمن از طریق جنگ نرم درصدد این است که خانواده‌های ایرانی را مورد هدف قرار دهد، گفت: برگزاری اردوهای راهیان نور تاثیرگذاری ویژه‌ای در عملیاتی نشدن نقشه دشمنان دارد.

این مسئول با اشاره به اینکه اردوهای راهیان نور، اقدام فرهنگی بزرگی است که نباید از دست دهیم، تصریح کرد: دشمن از طریق تهاجم فرهنگی درنظر دارد افکار جوانان ما را هدف قرار دهد و وقتی افکار در دست دشمن باشد مشکلات جدی پشت سر دارد.

فرمانده سپاه ناحیه ساری با بیان اینکه امسال برای اعزام حدود 3 هزار زائر به اردوهای راهیان نور، نیازمند 67 دستگاه اتوبوس هستیم، گفت: شهدا، سندهای هویت‌بخش این سرزمین هستند که جان خود را فدا کردند و این نظام اسلامی را به عنوان امانت، به ما سپردند، شهدا زنده بوده و نظاره‌گر اعمال ما هستند.