جهش تولید | شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۹

اعزام 2600 ساروی به اردوی راهیان نور در نوروز 94 - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اعزام 2600 ساروی به اردوی راهیان نور در نوروز 94

اعزام 2600 ساروی به اردوی راهیان نور در نوروز 94


فرمانده بسیج سپاه ناحیه ساری از اعزام 2 هزار و 600 شهروند ساروی در قالب کاروان راهیان نور به مناطق جنگی در هشت سال دفاع مقدس، از این شهرستان خبر داد.

اعزام 2600 ساروی به اردوی راهیان نور در نوروز 94

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی سپاه ناحیه ساری، غلامرضا شریعتی در جلسه ستاد راهیان نور شهرستان ساری که در فرمانداری مرکز استان برگزار شد، اظهار کرد: از مهم‌ترین اهداف برگزاری اردوهای راهیان نور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برای تحکیم روحیه خودباوری و تحول روحی است و در این راستا، در ایام نوروز 94، بیش از 2 هزار و 600 شهروند ساروی به سرزمین نور و شهادت اعزام می‌شوند.
وی اظهار کرد: اردوی راهیان نور نقش مهمی در روحیات نسل امروزی دارد؛ فضای معنوی مناطق عملیاتی جنوب می‌تواند تأثیرگذاری خوبی در رفتار و منش افراد در تمامی جوانب زندگی داشته باشد.

فرمانده سپاه ناحیه ساری با بیان اینکه اعزام این کاروان‌ها با همکاری فرمانداری و بخشداری‌ها صورت می‌گیرد، افزود: هدف از اعزام این کاروان‌ها در قالب راهیان نور به مناطق عملیاتی، آشنایی افراد با فلسفه شهادت و ایثار و نهادینه شدن این فرهنگ در بین جوانان همراه با یادآوری خاطرات دوران ایستادگی حق در برابر باطل است.

وی با اشاره به اثرات و نتایج مثبت و ارزنده این سفر معنوی و روحانی به‌ویژه در نسل بعد از انقلاب، اظهار امیدواری کرد که این سفر و حج معنوی بتواند گامی در راستای انتقال ارزش‌های اصیل معنوی بیش از گذشته بوده و زائران بتوانند از این سفر توشه‌ای برای خود برداشته و سفیری برای رساندن پیام شهدا و امام راحل به هموطنان باشند.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار ساری نیز در ادامه جلسه، اظهار کرد: اردوی راهیان نور سنت حسنه‌ای است که زمینه آشنایی را با میراث و گنجینه گران‌بهای هشت سال دفاع مقدس فراهم می‌کند.

سیدعباس حسینی راهیان نور را یکی از موثرترین راه‌ها برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اعلام کرد و گفت: اردوهای معنوی راهیان نور اقدامی بی‌نظیر در انتقال ارزش‌ها و فرهنگ دفاع مقدس است و باعث تکامل معنوی و رشد آینده‌سازان ایران اسلامی می‌شود.

وی اردوی راهیان نور را سنت حسنه‌ای توصیف کرد که زمینه آشنایی جامعه را با میراث و گنجینه گرانبهای هشت سال دفاع مقدس فراهم می‌کند و باید نقش مفید و اثرگذاری در برابر تهاجم فرهنگی و جنگ نرم دشمن داشته باشد.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار ساری گفت: زائران باید چنین فرصتی را غنیمت بشمارند و در این اردو ایثار و فداکاری و خاطرات دوران دفاع مقدس را از راویان مطالبه کنند.

حسینی ادامه داد: اردوهای راهیان نور یکی از تأثیرگذارترین برنامه‌های فرهنگی برای حفظ و ترویج ارزش‌های دفاع مقدس به‌ویژه برای نسل چهارم انقلاب است و مناطق عملیاتی دوران هشت سال دفاع مقدس نیز یادگاری مقدس از عزت و افتخار ملتی است که توطئه‌های دشمن را خنثی کرده و نهال‌های غیرت و وطن‌دوستی را در دل خاک کاشته است تا جوانان امروز با آبیاری آنها، درختان تنومندی را پرورش دهند.

وی در پایان گفت: فرمانداری ساری همانند سال‌های گذشته همکاری و مشارکت خود را در حد توان با ستاد راهیان نور انجام می‌دهد.