سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

اعزام 21 هزار مازندرانی به مراسم سالگرد ارتحال امام راحل - نمایش محتوای خبر

 

 

اعزام 21 هزار مازندرانی به مراسم سالگرد ارتحال امام راحل

معاون هماهنگ‌کننده سپاه کربلای مازندران از اعزام 21 هزار زائر مازندرانی به مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) خبر داد.

اعزام 21 هزار مازندرانی به مراسم سالگرد ارتحال امام راحل

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، جواد بخشی در جلسه ستاد سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در استانداری مازندران از اعزام بیش از 21 هزار زائر مازندرانی به مرقد امام خبر داد.

وی تصریح کرد: اعزام زائران از روز 13 خرداد ماه آغاز و پس از برگزاری مراسم سالگرد ارتحال معمار کبیر انقلاب اسلامی زمینه بازگشت زائران نیز فراهم می‎شود.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه کربلای مازندران خاطرنشان کرد: طبق برنامه‌ریزی انجام‎شده 23 کاروان از 23 شهرستان استان به مراسم ارتحال امام راحل اعزام می‎شوند.

این مسؤول در ارتباط با نحوه ثبت‌نام در کاروان‌های اعزامی به مرقد امام راحل نیز بیان کرد: ثبت‌نام از طریق پایگاه‌های مقاومت در برنامه کاری قرار دارد و حوزه‌های مقاومت در این زمینه فعالیت‌شان را آغاز می‌کنند.

بخشی درباره کیفی‌سازی نحوه اعزام و برنامه‌های فرهنگی کاروان مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) گفت: کمیته 13گانه استان در این زمینه تشکیل شد و همه دغدغه‌های مربوط به اعزام زائران در این کمیته بررسی و نسبت به رفع تنگناها اقدام شد.

وی اضافه کرد: همه تلاش این کمیته اعزام مطلوب زائران همراه با برنامه‌های مناسب فرهنگی است و طبق برنامه‌ریزی انجام‌شده اقدامات فرهنگی زائران از زمان حرکت در برنامه کاری قرار دارد.

معاون هماهنگ‎کننده سپاه کربلای مازندران در ادامه از برنامه‌ریزی برای اجرای برنامه‌های فرهنگی در محل اسکان زائران مازندرانی که یک شب قبل به این مراسم اعزام می‎شوند خبر داد و یادآور شد: همه تلاش ما این است که در کنار اعزام زائران برنامه فرهنگی اثرگذاری هم انجام شود.

این مسؤول با اعلام اینکه در حوزه تغذیه و بهداشت نیز دغدغه‌های جدی مطرح است، یادآور شد: کمیته بهداشت و درمان در این زمینه تشکیل شد و مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی در این زمینه همکاری مناسبی دارند.

بخشی در پایان از برنامه‌ریزی انجام‎شده برای زیر پوشش بیمه قرار گرفتن زائران امام راحل خبر داد و گفت: زائران در زمان حضور در مرقد مطهر زیر پوشش بیمه مرکزی بوده و برای تحت پوشش قرار گرفتن بیمه‌ای در مسیر راه هم اقدامات مناسب انجام شد.