رونق تولید ملی | دوشنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۸

اعزام 200 دانش‌آموز دختر آملی به مناطق عملیاتی جنوب - نمایش محتوای خبر

 

 

اعزام 200 دانش‌آموز دختر آملی به مناطق عملیاتی جنوب

مدیر آموزش و پرورش آمل گفت: 200 دانش‌آموز دختر این شهرستان در قالب اردوی راهیان‌نور به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند.

اعزام 200 دانش‌آموز دختر آملی به مناطق عملیاتی جنوب

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، حمید محمد‌نسب در نشست با مسئولان این شهرستان، اظهار کرد: اردوی راهیان‌نور یکی از مهم‌ترین برنامه‌های فرهنگی و مذهبی در بین دانش‌آموزان در راستای مقابله با جنگ نرم و تهدیدات متعدد دشمنان است.

وی افزود: دانش‌آموزان اقشار تاثیرگذار و آینده‌ساز جامعه هستند که باید برای آنها برنامه‌های مدون فرهنگی، مذهبی و دینی تدوین شود.

مدیر آموزش و پرورش آمل با اشاره به اینکه شب گذشته 200 دانش‌آموز دختر این شهرستان از مقطع متوسطه به اردوی راهیان‌نور اعزام شدند، تصریح کرد: این اقدام دومین مرحله اعزام دانش‌آموزان در قالب راهیان‌نور به مناطق عملیاتی است که با راهی شدن پنج اتوبوس انجام می‌شود.

این مسئول با اشاره به اینکه در نخستین مرحله اردوی راهیان‌نور نیز 320 دانش‌آموز دختر شهرستان آمل با بدرقه مسئولان و خانواده‌های‌شان به اردوی راهیان‌‌نور غرب کشور اعزام شدند، ادامه داد: دور نخست اردو با اعزام هشت اتوبوس بوده است.

محمدنسب با تاکید بر اینکه اردوی راهیان‌‌نور به دو منطقه جنگی و عملیاتی جنوب و غرب کشور انجام می‌شود، افزود: با توجه به شرایط نامساعد جوی و سرمای شدید هوا هم‌اکنون اردوی راهیان‌نور به مناطق عملیاتی جنوب کشور انجام می‌شود.

مدیر آموزش و پرورش آمل با تاکید بر اینکه دانش‌آموزان در این سفر گروهی و جمعی باید پایبند به قوانین و مقررات لازم باشند، تصریح کرد: اردوی راهیان‌‌نور می‌تواند یادآور رشادت و دلیرمرد مردان و زنان غیور این مملکت برای نسل جوان و نوجوانان جامعه اسلامی باشد.

وی با اشاره به اینکه شهدا برای اقتدار، امنیت و آرامش کشورمان تمام هستی خود را در راه خداوند اهدا کردند، گفت: شهرستان آمل حدود 60 هزار دانش‌آموز دارد و درس‌آموزی و الگوبرداری از شهدا می‌تواند سبب رشد و تعالی اسلامی و دینی دانش‌آموزان شود.