جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

اعزام نخستین گروه اردوهای جهادی شهرستان نور به مناطق محروم - نمایش محتوای خبر

 

 

اعزام نخستین گروه اردوهای جهادی شهرستان نور به مناطق محروم

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان نور از اعزام نخستین گروه اردوهای جهادی به مناطق محروم این شهرستان خبر داد.

اعزام نخستین گروه اردوهای جهادی شهرستان نور به مناطق محروم

حسین محمودی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان نور، اظهار کرد: جهادگران از سالیان قبل با تدبیر و فرمان رهبر معظم انقلاب به منظور محرومیت‌زدایی در مناطق محروم کشور حاضر می‌شوند و با کار و تلاش جهادی به رفع محرومیت کمک می‌کنند تا هموطنان ما در دورترین نقاط کشور از خدمات نظام جمهوری اسلامی بهره‌مند شوند.

وی افزود: در این راستا سالانه با فرارسیدن فصل تابستان قشرهای مختلف دانش‌آموزی، دانشجویی، فرهنگیان، پزشکان و... در قالب اردوهای جهادی به کمک محرومان می‌شتابند تا در حد توان و بنا به تخصص و تجربه خود بخشی از امور را پیگیری کرده و به انجام رسانند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان نور تصریح کرد: امسال 180 نفر در قالب اردوهای جهادی در مناطق محروم حاضر می‌شوند که امروز 60 نفر از دانشجویان دانشگاه‌های شهرستان در قالب دو گروه جهادی برادران با نام شهید مدافع حرم علی جمشیدی و گروه خواهران با نام ریحانه‌الحسین به مناطق محروم شهرستان اعزام می‌شوند.

این مسؤول خاطرنشان کرد: این گروه جهادی با هدایت و پشتیبانی بسیج سازندگی ناحیه نور با هدف اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی، اشتغال‌زایی، عمرانی و محرومیت‌زدایی، کشاورزی و دامپروری، آموزشی، بهداشتی و درمانی در مناطق محروم دهستان لاویج از توابع بخش چمستان شهرستان خدمات ارائه می‌کنند.

محمودی با اشاره به بخشی از خدمات اجرایی اردوهای جهادی، تصریح کرد: اجرای شبکه لوله‌کشی آب شرب، احداث پل، دوره‌های آموزشی شناسایی و مقابله با آسیب‌های اجتماعی، طلاق، اعتیاد و...، برگزاری کلاس تقویتی برای دانش‌آموزان، کلاس قرآن، احکام، آشنایی با رایانه و انترنت، بهداشت و سلامت و همچنین آسیب‌های مخرب استفاده نادرست از فضای مجازی از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده در اردوهای جهادی است.

وی در پایان گفت: این گروه به مدت 10 روز با کار مفید 600 نفر روز کار در منطقه لاویج خدمت می‌کنند.