جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

اعزام راهیان نور حرکتی بازدارنده جنگ نرم دشمنان علیه نسل جوان است - نمایش محتوای خبر

 

 

اعزام راهیان نور حرکتی بازدارنده جنگ نرم دشمنان علیه نسل جوان است

سرهنگ ' علی خادم' روز سه شنبه در حاشیه اعزام کاروان راهیان نور دانش آموزان آملی به مناطق جنگی غرب کشور به خبرنگار ایرنا گفت: هجمه های فرهنگی دشمنان به سمت نسل نوجوان وجوان کشور است وبیشترین گروه سنی که در معرض این تهدیدها قرار دارد، رده های سنی 15 تا 25 سال است.

وی افزود: آشنایی نسل جوان با رشادتها و جانفشانی های رزمندگان دفاع مقدس ، زنده کردن یاد و خاطرات شهدای هشت سال دفاع مقدس الگوگیری نسل جوان جامعه با ایثارگیرهای شهدا از مهمترین اهداف اعزام کاروان های راهیان نور به مناطق عملیاتی است.

فرمانده سپاه ناحیه آمل، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، زنده نگه داشتن نام و خاطرات شهیدان و تاثیرپذیری از فضای معنوی قدم گاه شهیدان را از دیگر اهداف اعزام اردوهای راهیان نور اعلام کرد.

سرهنگ خادم تصریح کرد: همه اهداف وتلاش های دشمن درجنگ نابرابر تبلیغاتی علیه ایران این هست تا فرهنگ وهویت دینی نوجوانان ما را بگیرد.

وی با بیان اینکه پارسال در مجموع در کل کشور حدود یک میلیون نفر وامسال نیز به همین تعداد به مناطق جنگی دوران دفاع مقدس اعزام خواهند شد، یادآورشد: خوشحال هستیم که شهرستان آمل با عملکرد خوب سال های گذشته، امسال اعزام کننده نخستین گروه کاروان راهیان نور دانش آموزان مازندرانی است.

نخستین گروه از راهیان نور دانش آموزان مازندران به تعداد حدود 320 دانش آموز مقطع دوم متوسطه شهرستان آمل به همراه حدود 40سرپرست، روحانی و راوی کاروان راهیان نور بامداد سه شنبه با بدرقه رسمی مسئولان اداره کل آموزش وپرورش مازندران و فرمانده وجانشین فرمانده سپاه ناحیه آمل از حسینیه ثاراله سپاه ناحیه این شهرستان اعزام شدند.

در حال حاضر حدود 60 هزار دانش آموز در بیش از 450 آموزشگاه شهرستان حدود400هزار نفری آمل مشغول به تحصیل هستند.

رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان آمل درحاشیه این اعزام به خبرنگار ایرنا گفت: برنامه سفر کاروان راهیان نور به مناطق جنگی غرب کشور چهار روزه است ودر زمان حاضر دانش آموزان مقطع متوسطه این شهرستان اعزام می شوند.

'حمیدمحمدنسب ' افزود: در برنامه اردوهای راهیان نور امسال همه دانش آموزان مقاطع متوسطه آمل و در هر مدرسه به تعداد 40 نفر اعزام خواهند شد.

وی اضافه کرد: پیش بینی می شود بیش از دو هراز دانش آموز مقطع متوسطه آمل امسال در قالب کاروان راهیان نور به مناطق جنگی دوران دفاع مقدس در غرب و جنوب کشور اعزام شوند.

رییس اداره آموزش و پرورش آمل افزود: تمام دانش آموزان سال دوم متوسطه شرکت کننده در این اردوها بیمه هستند و به صورت داوطلبانه و با رضایت اولیاء خود به مناطق عملیاتی اعزام می شوند.

محمدنسب گفت: به منظورگرامیداشت یاد شهدا و رزمندگان اسلام و همچنین ترویج فرهنگ جهاد و شهادت به نسل جوان اردوهای راهیان نور امسال نیز همچون سالهای گذشته در اولویت های کاری این اداره قرار دارد.

وی ادامه داد: راهیان نور یکی از راهکارهای مقابله با ترفندهای دشمن در جنگ نرم با انقلاب اسلامی است لذا در این برنامه،علاوه بر بازدید دانش آموزان از مناطق جنگی،برخی کارهای فرهنگی از جمله آشنایی دانش اموزان با آرمانهای شهدا و اعزام راویان دفاع مقدس نیز در دستور کار خود قرار دارد.

{jcomments off}