جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

اعزام بیش از یک‌هزار نفر از چالوس به اردوی راهیان نور‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

اعزام بیش از یک‌هزار نفر از چالوس به اردوی راهیان نور‌

جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج چالوس از اعزام مجموع یک‌هزار و 129 نفر به اردوی راهیان نور در سال‌ جاری خبر داد.

اعزام بیش از یک‌هزار نفر از چالوس به اردوی راهیان نور‌

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، علیرضا محمدی در نشست خبری که با محوریت اردوی راهیان نور در این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: ساعت 22 امشب 439 نفر از کاروان محلات شهرستان چالوس با 10 واحد اتوبوس به‌سمت مناطق عمیلاتی جنوب کشور اعزام می‌شوند.

وی از اعزام کاروان محلات در تابستان امسال به مناطق غربی کشور خبر داد و افزود: کاروان محلات که به‌ صورت خانوادگی امشب به مناطق جنوب کشور اعزام می‌شوند متشکل از 251 نفر برادر و 170 نفر نیز بانوان چالوسی است.

جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج چالوس این اردو را پنج‌روزه عنوان کرد و بیان کرد: علاوه بر سه زیارت‌گاه مرقد امام راحل، جمکران و شوش دانیال، زائران در این سفر از 9 یادمان شهدا و دفاع مقدس نیز دیدن می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه یکی از برگه‌های زرین تاریخ انقلاب اسلامی دوران هشت سال دفاع مقدس است، ادامه داد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران دشمنان سعی داشتند که این انقلاب نوپا را که برآمده از اعتقادات قلبی مردم بود را از ریشه بردارند.

محمدی با بیان اینکه یکی از اهداف دشمنان این بود که این باور و اعتقاد دامن‌گیر کشورهای دیگر نشود، تصریح کرد: امروز بیداری اسلامی نشأت‌گرفته از همان اعتقادات است و همین امر سبب شد که استکبار جهانی آن را برنتابد و برای از بین بردن این انقلاب با تمام توان تلاش کند.

وی حضور یکپارچه مردم از همان اوایل انقلاب تاکنون را از دلایل اصلی استحکام و بقای این انقلاب خواند و افزود: ملت ما از دوران جنگ با حضور در میادین نبرد و پشت جبهه و نیز در این برهه از تاریخ همواره در صحنه‌های مختلف حضور داشته و با خلق حماسه‌های مختلف برگ زرینی به این نظام می‌افزایند.

جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج چالوس با تأکید بر اینکه دوران طلایی حضور مردم در عرصه‌های مختلف باید در ‌ذهن و افکار عموم نهادینه و ماندگار شود، اظهار کرد: برای القای باورها و اعتقادات جوانان در زمان هشت سال دفاع مقدس هم برای افرادی‌که آن دوران را از نزدیک دیدند و هم برای نسل سوم و چهارمی که آن‌ روزها را لمس نکردند با عنایت مقام معظم رهبری طرح اردوی راهیان نور شکل گرفت و با همت مسئولان کشوری و پشتیبانی سپاه و سازمان بسیج در حال تداوم و شکل‌گیری بوده و هر ساله در قالب‌های مختلف زائرانی به این مناطق اعزام می‌شوند.

وی با بیان اینکه هر که دل در گرو این انقلاب داشته باشد برای زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا به این عرصه قدم می‌گذارد، خاطر‌نشان کرد: کاروان راهیان نور در قالب اعزام دانشجویان، دانش‌آموزان دوم دبیرستان و اعزام کاروان محلات است.

محمدی با اشاره به اینکه تا‌کنون 590 نفر به کاروان راهیان نور مناطق عملیاتی غرب کشور اعزام شدند، تصریح کرد: 185 نفر در قالب کاروان محلات، 220 نفر در قالب کاروان دانش‌آموزی به اردوی راهیان نور غرب کشور اعزام شدند و 285 دانش‌آموز نیز در سال‌جاری به مناطق عملیاتی جنوب کشور رفتند.

وی با بیان اینکه علاوه بر اعزام 439 نفر از زائران در قالب کاروان محلات که امشب عازم هستند دو اتوبوس نیز 20 اسفندماه به مناطق عملیاتی جنوب کشور می‌روند، گفت: افرادی که تمایل دارند به‌صورت آزاد و با وسیله شخصی خود قدم به این سرزمین معنوی بگذارند نیز می‌توانند با مراجعه به معاون اداری ناحیه سپاه چالوس معرفی‌نامه مرتبط بر ای اسکان و تغذیه را دریافت کنند.

جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج چالوس در پایان با تأکید بر ضرورت احداث المان قدمگاه 21 هزار شهید گیلان و مازندران در شهرستان چالوس گفت: با توجه به اینکه پادگان شهید رجایی شهرستان چالوس مرکز اعزام نیروهای رزمنده، بسیجیان و پاسداران سه استان شمالی مازندران، گیلان و گلستان بود، ضرورت احداث بنایی با عنوان دهکده مقاومت یا یادمان شهدا و یا قدمگاه 21 هزار شهید در این شهرستان احساس می‌شود که در این راستا مجمع عالی بسیج شهرستان به سپاه کربلا پیشنهاد ساخت این بنا را داد که امیدواریم مورد تأیید قرار گیرد.