سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

اعدام آیت‌الله ‌باقرالنمر‌ ماهیت پلید آل‌سعود را برای جهانیان آشکارتر کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

اعدام آیت‌الله ‌باقرالنمر‌ ماهیت پلید آل‌سعود را برای جهانیان آشکارتر کرد

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری گفت: با اعدام آیت‌الله «باقرالنمر» رهبر شیعیان عربستان ماهیت پلید آل‌سعود یک‌بار دیگر بر همه جهانیان آشکار شد.

اعدام آیت‌الله ‌باقرالنمر‌ ماهیت پلید آل‌سعود را برای جهانیان آشکارتر کرد

آیت‌الله علی معلمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری با اشاره به اینکه با اعدام آیت‌الله «نمر باقرامین‌النمر» رهبر شیعیان عربستان ماهیت پلید آل‌سعود یک‌بار دیگر بر همه جهانیان آشکار شد که ننگی برای حامیان دولت دست نشانده سعودی است، اظهار کرد: حکومت آل‌سعود که پایه‌های آن براساس رژیم شاهنشاهی و ارثی به قدرت رسیده است و از استکبار جهانی درس می‌گیرد در منطقه دم از حقوق بشر نیز می‌زند اما برای کمترین مطالبه حقوق مدنی افراد را به بند و اعدام می‌کشاند اما مجامع مدعیان حقوق بشر در دنیا سکوت مرگ‌بار پیشه کردند.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: البته ناکامی دولت سعودی در حمله به یمن و تسلیم نشدن مردم این کشور آنها را وادار کرد که دیوانه‌وار به جان شیعیان شرق عربستان افتادند.

معلمی با بیان اینکه آیت‌الله «باقرالنمر» جزء خیرخواهی برای مردم و امر به معروف و نهی از منکر مشکل دیگری نداشت، یادآور شد: هر صدایی غیر از آنچه که از کاخ آل‌سعود برمی‌خیزد برای آنان قابل تحمل نیست، البته جمع زیادی را همراه با رهبر شیعیان عربستان به شهادت رساندند و لکه ننگ دیگری در تاریخ این کشور از خود به جای گذاشتند.

وی ادامه داد: این اقدام نه تنها از منظر مسلمانان حق‌طلب بلکه از نگاه همه آزادی‌خواهان عالم محکوم و مردود است و آل‌سعود با چنین جنایت و خباثت زمینه زوال دودمان خود را با دست خود فراهم می‌کند که امیدواریم خداوند متعال شر این دودمان را از سر مومنان و مسلمانان کوتاه کند.

امام جمعه مردم قائم‌شهر با تاکید بر اینکه حرمین شریفین مسجدالحرام و مسجدالنبی متعلق به امت اسلام است، خاطرنشان کرد: باید این دو حرم شریف آزادسازی شود تا همه کشورهای اسلامی آن نقش داشته باشند و حرمت حرم الهی را حفظ کنند.

معلمی در پایان با اعلام اینکه به طور حتم فریاد اعتراض ملت‌های مسلمان از همه کشورهای جهان به گوش می‌رسد، اظهار داشت: حامیان دولت شاهنشاهی سعودی باید برای همیشه سرافکنده و شرمنده باشند که از چنین جانیانی حمایت کرده و می‌کنند از یک سمت مدعی هستند که می‌خواهیم با تروریست مبارزه کنیم و از سویی دیگر تروریسم دولتی تشکیل دادند و این‌گونه به جان بی‌گناهان در عربستان و بحرین افتادند.