جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

اعتیاد عمده ترین آسیب اجتماعی شهرستان ساری است - نمایش محتوای خبر

 

 

اعتیاد عمده ترین آسیب اجتماعی شهرستان ساری است

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ˈ محمد علی رنجبر ˈ  در گفت و گو با خبرنگاران افزود : فروش انواع مواد مخدر در مراکز آلوده دغدغه تمامی شهروندان است.

وی با بیان اینکه اعتیاد موجب گسترش آسیب های اجتماعی می شود، ادامه داد : مصرف مواد مخدر شیمیایی و صنعتی شیشه نیز بشدت جوانان ساروی را تهدید می کند.

رییس اداره بهزیستی ساری افزایش آمار طلاق را از دیگر آسیب های اجتماعی این شهرستان برشمرد و گفت : آمار مراجعه به مراکز مداخله در بحران و طلاق در بهزیستی همچنان ساری روند افزایشی دارد.

وی توانبخشی و حمایت از معلولان را یکی از وظایف اصلی بهزیستی عنوان و اضافه کرد : هم اکنون هفت هزار معلول جسمی - حرکتی و دارای آسیب نخاعی زیر پوشش بهزیستی شهرستان ساری قرار دارند.

رنجبر مستمری ماهانه مددجویان بهزیستی را 600 تا 800 هزار ریال اعلام کرد و گفت : هم اکنون 17مرکز نگهداری معلول ذهنی، جسمی حرکتی ،روانی و روانی مزمن در ساری فعالیت دارد.

وی با اشاره به کمک بلاعوض 40 میلیون ریالی بهزیستی برای ساخت مسکن معلولان زیر پوشش ، افزود : در اجرای طرح مسکن مهر 270 نفر ثبت نام کردند که بهزیستی کمک های لازم را انجام داده است.

او پرداخت شهریه و هزینه تحصیلی معلولان را از دیگر خدمات بهزیستی به افراد زیر پوشش عنوان کرد و ادامه داد : بهزیستی به رغم محدودیت های مختلف خدمات ارزنده ای را به این قشر ارایه می کند.

رنجبر از نامناسب بودن اماکن عمومی شهری برای حضور و استفاده معلولان انتقاد کرد و گفت : شرایط شهر ساری برای گرفتن خدمات عمومی معلولان ، زنان باردار، جانبازان و دیگر افرادی که به هردلیلی دچار مشکلات جسمی حرکتی شدند ، مناسب نیست.

وی وضعیت خودپردازهای بانک ها ، پیاده روها ، نبود آسانسور و مسیر مخصوص ویلچر در ساختمان های اداری را از مشکلات شهری برای معلولان برشمرد و افزود : توقع داریم مسوولان دولتی بویژه شهرداری به این مقولات توجه کند.

رییس اداره بهزیستی ساری به وجود شیرخوارگاه در این شهرستان هم اشاره کرد و گفت : در این مرکز اطفال تا چهار سال که بی سرپرست و یا بدسرپرست هستند نگهداری می شوند.

وی از وجود 800خانواده متقاضی فرزند در شهرستان ساری خبر داد و افزود : سالانه حدود 20 کودک بر اساس قواعد به این افراد واگذار می شود.